رئيس جمهوري:
علي رغم محدوديت ها صنعت حمل ونقل هوايي کشور در مسير توسعه قرار دارد
رئيس جمهوري در مراسم بهره برداري از ترمينال سلام فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) گفت: صنعت هوانوردي ما در سطح کشورهاي پيشرفته در حال حرکت است و سازمان هواپيمايي کشوري و مجموعه فرودگاهي و ناوبري هوايي و همه نيروهاي امنيتي از جمله سپاه و نيروي انتظامي و همه مديران در بخش فرودگاهي وزارت راه مسکن و شهرسازي همه دست به دست هم دادند تا امروز از اين حرکت را به خوبي ادامه دهيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، حسن روحاني با بیان اینکه ما امروز نیازمند یک تحرک و یک پرش به سمت توسعه هستیم، تصریح کرد: علی رغم تحریم‌ها و فشارها هواپیماهای ما به طور منظم در حال پرواز هستند. اگر کشوری از لحاظ خرید قطعات هواپیما و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشد، ارائه صنعت هوانوردی آسان است اما علیرغم همه مشکلاتی که در این حوزه داریم امروز باید از همه بخش‌های صنعت هوانوردی خود تشکر کنم که در همه زیرساخت‌ها و هماهنگی‌ها کار را که آسان و ساده هم نیست به خوبی انجام می‌دهند و صنعت هوانوردی ما در سطح کشورهای پیشرفته جهان در حال حرکت است.

رئیس‌جمهوري ادامه داد: در این حوزه کمبودها و مشکلات داریم اما این کمبودها قابل رفع هستند. دولت یازدهم و دوازدهم یکی از تلاش‌هایی که داشت رونق در صنعت هوایی کشور بود و پس از توافق هسته‌ای و فضایی که در روابط بین‌الملل ایجاد شد، توانستیم بعد از چند ده سال تعدادی هواپیمای مدرن وارد کشور کنیم که این شاید یکی از خواسته‌ها و آرزوهای مردم ما بود.

وی ادامه داد: این روند می‌توانست ادامه پیدا کند، ما در پی خرید صدها فروند هواپیما طی سال های آینده برای راحتی و رفاه مردم و برای اقتصاد کشور و حمل و نقل کشور بودیم اما آمریکا برخلاف همه مقررات و قوانین بین‌المللی عمل كرد. در اینجا باید از همه آنهایی که امروز صنعت هوایی ما را سرپا نگه داشته اند تشکر کنیم، از خلبانان عزیز و از همه آنهایی که در تعمیر و نگهداری و ارائه خدمات به هواپیماها تلاش می کنند تشکر می‌کنم. سازمان هواپیمایی کشوری مجموعه هاي فرودگاهي وناوبري هوايي و همه نیروهای امنیتی از جمله سپاه و نیروی انتظامی و همه مدیران در بخش فرودگاهی وزارت راه مسکن و شهرسازی همه دست به دست هم دادند تا امروز از این حرکت را به خوبی ادامه دهیم.

تسهیل سفرها از طریق هوایی از جمله حقوق مردم است

رییس جمهوري افتتاح فرودگاه و پیشرفت هوایی را به معنای مبارزه واقعی در برابر آنهایی که پیشرفت ایران را نمی خواهند دانست و گفت: باید عملاً در برابر بدخواهان ایستادگی کنیم، راه ما امروز در برابر آنها رونق اقتصادی است، همانطور که سال رونق اقتصادی نامگذاری شده است. اینکه ما بتوانیم در سفرها مخصوصاً در سفرهای هوایی امکانات لازم را برای مردم فراهم کنیم بسیار مهم است و گردشگری که یکی از اهداف بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم برای اشتغال کشور و رونق اقتصادی در کشور بوده از این طریق رونق بیشتر پیدا می کند. اگر گردشگری می‌خواهد صورت بگیرد و اگر مردم ما می‌خواهند از مزایای کشور خود بازدید کنند و یا از کشورهای دیگر می خواهند به کشور ما سفر داشته باشند و یا بلعکس، بهترین و راحت‌ترین وسیله صنعت هوایی است که از لحاظ راحتی و از لحاظ سرعت و هم از لحاظ امنیت یک وسیله مطمئنی است در اختیار مردم قرار گرفته تا بتوانند به مقاصد خودشان در کوتاه‌ترین زمان ممکن برسند.

وی ادامه داد: امروز اگر یک استان ما بخواهد یک دانشگاه فعال داشته باشد نیاز به فرودگاه و هواپیما دارد تا اساتید بتوانند به راحتی به مقصد دانشگاه‌های خود بروند. اگر یک مرکز بهداشتی درمانی مجهز هم بخواهد در یک استان وجود داشته باشد، با صنعت هوایی گردش کار در آنجا راحت تر انجام خواهد شد. مسئله هوانوردی برای ما مهم است و یکی از حقوق مردم ما به حساب می‌آید.

روحانی گفت: اینکه ایران بتواند مقصد هواپیماهای باری و مسافربری باشد، این جزو حقوق مردم ما است و صدها و هزاران شغل در کنار این کار به وجود می آید. این حق مردم ما برای اشتغال است، رفاه حق مردم است و تسهیل در مسافرت جزو حقوق مردم به حساب می‌آید و در این راستا قدم بسیار خوبی در سال‌های گذشته برداشته شده است.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.