رئيس سازمان هواپيمايي کشوري:
ايمني پروازهاي حج در اولويت است / به‌ رغم محدوديت‌ها پروازهاي حج با موفقيت انجام خواهد شد
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري علي‌عابدزاده معاون وزير و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در آيين معنوي بدرقه زائران خانه خدا و آغاز حج تمتع ۱۳۹۸ در شهر فرودگاهي امام خميني‌ (ره) با بيان اينکه انجام عمليات حج جزئي از ذات حمل‌ونقل هوايي است گفت: چند ماه بعد از بازگشت اولين حاجي سازمان حج و زيارت براي برنامه‌ريزي پروازهاي حج سال آينده نامه مي‌دهد و اين به آن معناست که برنامه‌ريزي براي عمليات حج کار يک يا دو روز نيست و هميشگي است.

عابدزاده با اشاره به تراکم ترافیک هوایی در فرودگاه‌های مدینه و جده گفت: نزدیک به ۴ میلیون حاجی در بازه‌ای محدود به این دو فرودگاه منتقل می‌شود و این مسأله باعث می‌شود که تمام پروازها با هم مرتبط باشند.

وی ادامه داد: هر اقدام خارج از برنامه‌ریزی به کل عملیات انتقال حجاج خدشه وارد خواهد کرد. به عنوان مثال اگر یک هواپیما با تأخیر در فرودگاه جده فرود آید اجازه پرواز به هواپیمای دیگری که در کنیا در انتظار پرواز به این فرودگاه است داده نخواهد شد.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده بر صنعت هوایی کشور گفت: این محدودیت‌ها قطعا بر عملیات حج تأثیرگذار است. اما عوامل سفرهای هوایی تمام پوشش خود را به کار بستند تا این سفر آرام و بی‌دغدغه انجام شود.

وی ادامه داد به خاطر محدودیت‌های اعمال شده ناچار شدیم امسال تمام حجاج را خودمان جابجا کنیم. این در حالی است که پیشتر هواپیمایی عربستان در جابجایی ۵۰ درصد حجاج به ما کمک می‌کرد و امسال به دلایل گوناگون این کمک را دریغ کرده است. عابدزاده با اشاره به محدودیت ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما گفت: با وجود محدودیت ناوگان انتقال ۸۶ هزار و پانصد و پنجاه حاجی برعهده این شرکت است و این شرکت با برنامه‌ریزی این کار را با موفقیت انجام خواهد داد. وی ادامه داد هما به كمك شرکت‌های ماهان، قشم ایر، آسمان و ایرتور در انتقال مسافر به سایر مسیرها مساعدت خواهند کرد تا اين عمليات به نحوه احسن انجام شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه این سازمان در کنار وظیفه هماهنگی دو مسؤولیت اساسی تأمین ایمنی و امنیت پرواز را نیز برعهده دارد گفت: برای حفظ ایمنی در کلیه امور پروازی و فرودگاهی نظارت لازم انجام شده و علیرغم محدودیت‌ها هیچگونه کوتاهی را در زمینه ایمنی نمی‌پذیریم.

وی ادامه داد: از همه عوامل پروازی و فرودگاهی می‌خواهیم و الزام می‌کنیم که مسأله ایمنی را در اولویت قرار دهند و بدانند که ایمن جابجا شدن حجاج مهمتر از مسأله تأخیر است.

عابدزاده با اشاره به مسؤولیت تأمین امنیت در پروازها گفت سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نماینده قانونی جمهوری اسلامی ایران در ایکائو مسؤولیت داخلی و بین‌المللی تأمین امنیت را برعهده دارد. که البته این مهم با دست با کفایت نیروهای انتظامی مانند سپاه، نیروی انتظامی وزارت اطلاعات و غیره انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این یک الزام داخلی و بین‌المللی است چرا که اگر امنیت در فرودگاه‌های ما خدشه‌دار شود اجازه فرود در جده و مدینه را نخواهیم داشت.


First First First First First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.