اعطاي گواهينامه صلاحيت وارسي پروازي به شرکت فرودگاههاي کشور
سازمان هواپيمايي کشوري ظهر امروز لوح و گواهينامه صلاحيت پروازي فلايت چک را به مرکز وارسي پروازي و خدمات هوايي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، در اين مراسم كه با حضور رئيس سازمان هواپيمايي كشوري، معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان، مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي، مديركل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان و جمعي از مديران شركت فرودگاهها برگزار شد، علي عابدزاده اظهارداشت: اعطاي لوح و گواهينامه صلاحيت پروازي فلايت چك به مركز وارسي پروازي و خدمات هوايي، تجلي اوج مسئوليت پذيري سازمان هواپيمايي كشوري و شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي است.

وي افزود: اين موضوع قدم مهمي در عرصه هوانوردي كشور است چرا كه امروز اين مسئوليت پذيري به نگراني مسئولان كشور و تمامي كساني كه دغدغه ايمني هوايي كشور را دارند به بهترين شكل پاسخ داده است.

عابدزاده با تاكيد بر نيازمندي آسمان ايران به هواپيماي دوم فلايت چك اظهاراميدواري كرد با اعطاي اين گواهينامه شاهد اعتلاي فعاليت مركز وارسي پروازي و خدمات هوايي شركت فرودگاهها باشيم.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري افزود: امروز با قطعيت اعلام مي كنم اين اقدام براساس استانداردهاي روز دنيا انجام شده و هر چند ابتدا بر نحوه كار ايراداتي وارد كرديم اما اطمينان داريم اين فعاليت ها در بستر استانداردها حركت كرده و در تاريخ صنعت به عنوان يك كاردرست براي هميشه ماندگار خواهد شد.

وي تصريح كرد: سازمان براي بهبود بخشيدن به راههاي هوايي برنامه ريزي هاي منسجمي دارد و اكنون اساس و پايه آن بنا شده است.

در ادامه سياوش اميرمكري رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران گفت: از زماني كه مسئوليت وارسي پروازي آسمان كشور برعهده شركت فرودگاهها نهاده شده كارها به خوبي انجام شده و همين امر منجر شد تا امروز شاهد دريافت گواهينامه صلاحيت پروازي باشيم.

وي افزود: حجم كار در مركز وارسي پروازي و خدمات هوايي شركت بسيار بالاست و با يك هواپيماي فلايت چك قطعا با محدوديتهاي رو به رو هستيم.

وي از ورود تجهيزات FIS هواپيماي فلايت چك دوم به كشور خبرداد و اظهار اميدواري كرد به زودي شاهد ورود هواپيماي دوم باشيم.

گفتني است؛ پس از حدود سه سال فعاليت مركز وارسي پروازي و خدمات هوايي شركت فرودگاهها بيش از 1400 ساعت پرواز فلايت چك در 68 فرودگاه كشور به صورت مداوم و مكرر و با نظارت سازمان با موفقيت انجام شده است.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.