هواپيماي آنتونف 74 ممنوعيت پرواز ندارد/ اين هواپيما تمامي گواهينامه صلاحيت پروازي را دارد
هواپيماي آنتونف 74 ممنوعيت پرواز نداشته و تمامي گواهينامه هاي صلاحيت پروازي را داراست.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، از آنجايي كه در روزهاي اخير مطالب و مسائلي در فضاي مجازي و به تبع آن در بعضي از رسانه ها موضوع پرواز يك فروند هواپيماي آنتونف 74 شركت هواپيمايي پويا با عناوين مختلف، صلاحيت پروازي اين هواپيما را محل شبهه قرار داده است، اداره كل صلاحيت پرواز سازمان هواپيمايي كشوري در پاسخ به مسائل مطروحه نكاتي را جهت پاسخ گويي به رسانه ها به روابط عمومي سازمان اعلام كرد.

  1. وزير وقت وزارت راه وشهرسازي در تاريخ 93/10/13 به رئيس وقت سازمان هواپيمايي كشوري ابلاغ كردند "پرواز هواپيماي آنتونف درصورت تحقق شرايط براساس ضوابط هوانوردي بايد اقدام شود در هر صورت نام شركت سازنده هواپيما نبايد مانع پرواز اين هواپيما گردد"؛
  2. اين هواپيما تمامي گواهينامه هاي صلاحيت پروازي براساس الزامات ايكائو را داراست و ممنوعيت پرواز ندارد.
  3.  هواپيماي مذكور براساس گواهينامه نوع (TC) و ضمائم آن برگه گواهينامه نوع (TCDS) كه توسط نهاد هواپيمايي كشوري اكراين به شماره TL0009صادر شده است قابليت حمل مسافر تا 52 نفر را دارد.
  4. در كتاب پروازي هواپيماي An-74TK-200 (كه بنام FM مشهور است) حمل مسافر توسط اين هواپيما از سوي كشور طراح مجاز شناخته شده است.

لذا طرح مسائل غير كارشناسي و اينكه كدام يك از الزامات و مقررات توسط صلاحيت پرواز سازمان هواپيمايي كشوري رعايت نشده است جز ايجاد شبهه و نگراني براي مسافران هوايي چيزي به دنبال نخواهد داشت.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.