به مناسبت روز جهاني هواپيمايي کشوري عنوان شده است
توسعه اقتصادي و اجتماعي جوامع، حفظ و ارتقا ايمني و کارايي و قانونمندي در حمل و نقل هوايي محوري ترين نقش سازمان هواپيمايي کشوري
علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در پيامي سالروز جهاني هواپيمايي کشوري را تبريک گفت و اظهارداشت: کشورهاي عضو ايکائو در چنين روزي به اهميت صنعت هواپيمايي کشوري در توسعه اقتصادي و اجتماعي جوامع و نقش آن در حفظ و ارتقا ايمني و کارايي و قانونمندي در حمل و نقل هوايي تاکيد مي کنند.

وي افزود: 16 آذر (7دسامبر) روز جهاني هواپيمايي کشوري نامگذاري شده است روز جهاني سازمان بين المللي هوانوردي کشوري (ايکائو) يکي از نهادهاي تخصصي سازمان ملل متحد است.

عابدزاده تصريح كرد: 16 آذر سالروز امضاي كنوانسيون بين المللي هواپيمايي (در سال 1944) است كه به طور رسمي در سال 1947 موجوديت يافت و متعاقب آن تاسيس سازمان هواپيمايي كشوري است  در سال 1992 مجمع عمومي سازمان ملل متحد طي قطعنامه اي اين روز را روز جهاني اين سازمان تصويب و اعلام كرد و ايران نيز در سال 1327 به عضويت اين سازمان در آمده است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري يادآورشد: اين سازمان نقش هماهنگ سازي استانداردهاي بين المللي پرواز، مديريت خطوط هوايي و انسجام و يكپارچگي اين صنعت را در جهان به عهده دارد كه شوراي ايكائو محوري ترين نهاد تصميم گير اين سازمان محسوب مي شود. فعاليت هاي اين شورا متمركز بر منشوري است چون:

  • اطمينان از رشد منظم و ايمن هواپيمايي كشوري
  • تشويق صنعت و طراحي هواپيما براي مقاصد صلح جويانه
  • ترغيب توسعه خطوط هوايي، فرودگاهها و تسهيلات هوانوردي
  • پاسخ به نياز مردم جهان به حمل و نقل هوايي ايمن، منظم و كارا و با صرفه
  • جلوگيري از تضييع اقتصادي ناشي از رقابت هاي مضره
  • حفظ حقوق دول عضو و تامين فرصت مساوي براي اعضا براي برقراري سرويس هاي هوايي
  • از بين بردن تبعيض ميان كشورهاي عضو
  • افزايش ايمني پروازها در ناوبري هوايي بين المللي
  • ارتقاء عمومي همه ابعاد هوانوردي
  • تعميم و توسعه كليه امور پشتيباني هواپيمايي كشوري

به گفته وي، همچنين ايكائو قوانين و مقررات خود را تحت عنوان انكس هاي 19 گانه در خصوص تمامي اجزاء هوانوردي بخش سيويل به كشورهاي عضو از جمله؛ قوانين و مقررات صدور گواهينامه ها، مراقبت پرواز، هواشناسي،عمليات، ثبت هواپيماها، ساخت ونگهداري، تسهيلات رفت و آمد مسافران، ترخيص بار، گمرك و گذرنامه، ساخت و نصب و نگهداري دستگاههاي ارتباطي و ناوبري و رادار، تجسس و نجات، بررسي و پيشگيري سوانح، خصوصيات فرودگاهها، مقررات مربوط به انتشار اطلاعات هواپيما از طريق صدور نوتم، صداي هواپيما، محيط زيست، بسته بندي و انبار كردن و حمل بي خطر كالاهاي خطرناك و الزام دولت ها در خصوص مديريت ايمني هوانوردي ابلاغ مي كند.

عابدزاده اين روز را به تمامي دست اندركاران صنعت حمل ونقل هوايي، پرسنل سازمان هواپيمايي كشوري، مجموعه هاي مرتبط، شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي، شركت هاي هواپيمايي و موسسات هوانوردي به جهت رعايت اصول و قوانين و مقررات حاكم بر حمل و نقل هوايي و اهتمام در امر خدمتگزاري مردم تبريك گفت.

 

 

 

 

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.