به مناسب روز دانشجو صورت گرفت؛
حضور رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در جمع دانشجويان صنعت هوانوردي
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در بين دانشجويان دانشکده صنعت هواپيمايي حضور يافت و اين روز را به تمامي دانشجويان کشور به ويژه دانشجويان صنعت هوانوردي تبريک گفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، علي عابدزاده در اين مراسم ابتدا در جريان مطالبات، انتقادات و پيشنهادات دانشجويان قرار گرفت و به ايراد سخنراني پرداخت: روز دانشجو كه یادآور یک حماسه بزرگ دانشجویی است، با روز جهاني هواپيمايي كشوري مصادف شده است.

وي تصريح كرد: در بخش حمل ونقل هوايي ايكائو كه يكي از شاخه هاي اين سازمان به شمار مي رود تلاش كرده است تا از طريق تدوين قوانين و مقررات ها واحد حمل و نقل هوايي را در سراسر جهان پوشش دهد.

عابدزاده با تاكيد بر اينكه شما اميدهاي صنعت هوانوردي هستيد، افزود: از هم اكنون عضو خانواده بزرگ صنعت هوانوردي محسوب مي شويد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري افزود: روزي كه به صنعت وارد شديم به دليل مشكلات مختلف و پيچيدگي هاي فراوان در همه ادوار، چشم اندازهاي آينده را بسيار سخت و غيرقابل دسترس تصور مي كرديم اما با پشت سر گذاشتن مشكلات مسير را هموار كرديم تا بدين مرحله رسيديم و امروز انتظار مي رود كه مشكلات با دستان و كمك شما حل شود و بقيه راه را شما بايد طي كنيد و در راستاي ارتقا صنعت بكوشيد و چنانچه نقش خود را به درستی ایفا نکنيد نه تنها صنعت به جایگاهی واقعی خود دست نمي يابد بلكه پیشرفتی در آن حاصل نخواهد شد.

وي گفت: ما خودمان را مسول حوزه اقتصادي صنعت مي دانيم و اگر مي بينيد امروز پاسخگوي نيازهاي صنعت هستيم براي اين است كه در خودمان تغيير ايجاد كرديم بنابراين لازم است براي دستيابي به موفقيت و گذر از تمامي مشكلات و پيچيدگي هاي صنعت، شما نيز ابتدا در خودتان تغيير ايجاد كنيد و در جهت اعتلاي صنعت از هيچ كوششي فرو گذار نكنيد.

 عابدزاده به ارتقا سطح علمي دانشكده تاكيد كرد و افزود: تغيير در روش هاي كاري يكي از ملزومات پيشرفت اين صنعت به شمار مي رود برهمين اساس ضروري است براي پيشبرد صنعت در كليه رويه هاي فرودگاهي، خطوط هوايي، مراكز تعمير و نگهداري و ... به پشتوانه مقررات تدوين شده توسط سازمان و نياز روز كشور تغيير ايجاد شود و دانشكده صنعت نيز از اين امر مستثني نيست.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: تنها در برابر دانشكده و دانشجويان صنعت مسئول نيستيم بلكه در برابر تمام جامعه مسئول هستيم چنانچه اين روشهاي نوين اعمال نمي شد به طور حتم در وضعيت تحريم مي مانديم و قادر به اداره صنعت نبوديم.

وي خاطرنشان كرد: امروز اقداماتي كه در صنعت ايجاد شده قابل قياس با گذشته نيست و با استفاده از توان داخلي و ابزارهاي موجود با طراحي، توليد قطعات و ساخت هواپيما از خروج ميليون ها دلار ارز از كشور جلوگيري مي كنيم كه اين فعاليت ها حركت در جهت منافع ملي است.

عابدزاده ادامه داد: اگر چه آنطور كه بايسته است بين صنعت و دانشگاها ارتباط برقرار نشده اما با ايجاد شركت هاي دانش بنيان اين ارتباط هم اكنون برقرار شده و در برخي حوزه ها بسيار موفق عمل شده است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه اتفاقات خوبي در راه است افزود: خوشبختانه در حوزه مراقبت پرواز جذب دانشجويان تسهيل شده و شرايطي ايجاد كرديم كه قبل از فارغ التحصيلي دانشجويان در دوره هاي مختلف آموزش ببيند و سپس جذب صنعت شوند. كاري كه به آن اعتقاد و ايمان داشتيم و انتظار مي رود ادامه مسير با درايت و دلسوزي شما دانشجويان به سرانجامي كه تامين كننده اهداف صنعت و نهايتا اقتصاد كشور است، مي رسد.

 
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.