وزير راه و شهرسازي:
سازمان هواپيمايي کشوري مرجع تصميم گيري و رئيس سازمان تنها راهبر بخش هوايي است

وزير راه و شهرسازي گفت: رمز موفقيت صنعت هوايي همكاري جدي تمامي مجموعه صنعت با سازمان هواپيمايي كشوري به عنوان مرجع تصميم گيري و پاسخ گويي و رئيس سازمان به عنوان راهبر بخش هوايي است.

رستم قاسمی در جلسه تكريم سرپرست و معارفه رئيس جديد سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که بسیاری انتظار داشتند با شروع تحریم ها هیچ پروازی انجام نشود و همه ناوگان هوایی کشور زمین گیر شوند اما بحمداله و به همت متخصصان صنعت هوایی هم در بخش داخلی و هم بین المللی فعالیت ها ادامه یافت.

وي افزود: مهمترین مولفه موفقیت بخش هوایی استفاده از نیروی انسانی است و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری باید از تمامی ظرفیت ها و مجموعه های مرتبط برای پیشبرد اهداف صنعت حمل و نقل هوایی استفاده کند.

وزیر راه وشهرسازی همچنین توسعه ناوگان در بخش هوایی را خاص و تکنیکی و متفاوت از دیگر مدلهای حمل و نقلی عنوان کرد و گفت در این خصوص نیاز دانش داخلی و استفاده از نخبگان کشور است.

قاسمي در ادامه از توافقات صورت گرفته با بعضی از کشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل خبرداد و ابراز امیدواری کرد تا تمامی مجموعه ها در همکاری با رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان تنها راهبر بخش هوایی کشور بر مشکلات حمل و نقل هوایی فائق آئیم.

صنعت حمل و نقل هوايي بازوي بي بديل اقتصاد كشور است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صنعت حمل و نقل هوایی را بازوی بی بدیل اقتصاد كشور دانست و گفت: امروز لازم است از تمامي ظرفيت ها استفاده كنيم.

كاپيتان محمد محمدی بخش در این مراسم با بیان اینکه صنعت هوانوردی از ابتدای انقلاب در۴۳ سال اخیر هدف اولیه تحریم‌ها بوده است، گفت: در مذاکرات 1+5 آنچه نظام پای آن ایستاد صنعت هوانوردی کشور بود و هنوز ادامه دارد اما در حال حاضر صنعت هواپيمايي با وجود تمامي تهديدها، سرپاست و اين موفقيت مديون تمامي فعالان اين حوزه است.

وی با بيان اينكه امروز در بخش فضا ماهواره پرنده هاي بدون سرنشين و شركت هاي دانش بنيان، موشک، نانو و بسیاری از صنایع‌های تک دیگر ظرفيت هاي بسياري وجود دارد، گفت: آنچه رهبر معظم انقلاب از ما انتظار دارد این است که به عنوان مدیر تراز انقلاب ظاهر شویم و راهكار عبور از مشكلات را تسهيل كنيم.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با اظهاراميدواري از اينكه بتوانيم صنعت حمل ونقل هوايي را به سرمنزل نهایی برسانیم, افزود: استفاده از تمامی ظرفیت ها به منويات وزير محترم  اهتمام داشته باشيم.

در ادامه، سياوش اميرمكري اظهارداشت: 72 سال از تصويب قانون هواپيمايي مي گذرد و 43 سال پس از انقلاب با ايجاد زيرساخت هاي هوانوردي امروز ظرفيت صنعت هوانوردي به اعزام و پذيرش 75 ميليون مسافر در سال رسيده است و سرويس هاي هوانوردي در 132 مسير هوايي به مسافت 88000 كيلومتر در سايه مديريت جهادي متخصصين صنعت هوانوردي كشور ارايه مي شود.

در پايان وزير راه و شهرسازي با اهداء لوح سپاس از سياوش اميرمكري به جهت مدت تصدي سرپرستي سازمان هواپيمايي كشوري تقدير كرد.

 


First First First First First


هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.