نسخه پيش نويس مقررات هوانوردي در حوزه عمليات پرواز منطبق با قوانين EASA تدوين شد
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي کشوري از تدوين نسخه پيش نويس الگو و پيکره جديد مقررات هوانوردي در حوزه عمليات پرواز مقارن با دهه مبارک فجر خبرداد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمد جواد تقوايي اظهارداشت: با آغاز فصل نوين در صنعت هوانوردي کشورمان در دوران پسا تحريم و به منظور توسعه همگون و متوازن ابعاد سخت افزاري و نرم افزاري صنعت، ارتقا ايمني و کاهش نرخ حوادث و سوانح هوايي، نسخه پيش نويس الگو و پيکره جديد مقررات هوانوردي در حوزه عمليات پرواز مبتني بر ساختار مقررات آژانس ايمني هوانوردي اروپا (EASA) جهت بهره برداري ذينفعان و ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات بر روي پايگاه اينترنتي سازمان هواپيمايي کشوري قرار گرفت. وي با اشاره به ضرورت و ايجاب بازنگري و به روز رساني مقررات هوانوردي کشور گفت: با عنايت به فرمايشات مقام معظم رهبري پيرامون نقش و جايگاه صنعت هوانوردي کشور ذيل اهداف سند چشم انداز 1404 و ديگر اسناد بالادستي در خصوص اخذ رتبه نخست منطقه به جهات کمي و کيفي، ضرروي است همزمان با تجهيز و نوسازي ناوگان هوايي کشور درحوزه عمليات پرواز، محتوا و ساختار قوانين و مقررات نيز با توجه به اقتضائات و الزامات ملي و بين المللي صنعت به روز رساني شود. رئيس کارگروه تدوين مقررات و شيوه نامه هاي هوانوردي افزود: از سوي ديگر با توجه به رهايي کشور از قيود تحريم ها و همچنين فرصت هاي پيش رو در دوران پسا برجام برقراري و حفظ تعادل و تناظر منطقي في مابين زيرساخت ها همگام با رشد کمي تجهيزات و سخت افزار ها از اهميت به سزايي برخوردار است. تقوايي تصريح کرد: بازنگري و به روزرساني قالب و ساختار مقررات و شيوه نامه ها نقش راهبردي در نحوه اجرا، نظارت و پايش امور صنعت هوانوردي خواهد داشت. معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: حسن انجام و اجراي امور در حوزه فناوري هاي برتر نيازمند ارائه تعريف و تصريح مقررات و دستورالعمل هاي کارآمد و جامع است که متعاقبا در مرحله پايش و نظارت نيز ميزان انطباق و افتراق عملکرد مجريان و متصديان مبتني بر قوانين و مقررات موجود مورد بررسي و ارزيابي قرار خواهد گرفت. وي افزود: به همين منظور ضمن تشکيل کارگروه تدوين مقررات و شيوه نامه هاي هوانوردي فرآيند تدوين و اصلاح مقررات و رويه هاي عمليات پرواز براساس رويکرد تطبيقي با بومي سازي الگو و ساختار مقررات آژانس ايمني هوانوردي اروپا جهت انطباق حداکثري مقررات ملي کشور با الزامات و قوانين بين المللي و به حداقل رساندن وجه افتراق با حضور مديران و کارشناسان مجرب سازمان و مشارکت نخبگان و خبرگان صنعت آغاز شد. تقوايي با بيان اينکه هم اکنون بازنگري و تدوين مقررات عمليات پرواز در حال انجام و پيگيري است افزود: بدون شک مشارکت فعال مديران و کارشناسان صنعت هوانوردي فارغ از تعلقات صنفي و ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده، فرايند اصلاح رويه ها و ارتقا استانداردهاي عمليات را تسريع و تسهيل مي کند. گفتني است؛ علاقه مندان مي توانند براي ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات و همچنين دريافت برنامه زمان بندي جهت اجرا و پياده سازي الگو مقرراتي جديد به پورتال سازمان هواپيمايي کشوري مراجعه کنند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.