همزمان با آغاز دهه مبارک فجر؛
سيستم گزارش دهي ECCAIRS در سازمان هواپيمايي کشوري راه اندازي شد
مدير کل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي کشوري از راه اندازي سيستم گزارش دهيECCAIRS همزمان با آغاز دهه مبارک فجر خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، مهندس محمد شهبازي اظهار داشت: استقرار بانک داده سوانح و حوادث ازجمله تکاليفي است که براساس بند8.1 از انکس 13 بر عهده کشورهاي عضو پيمان شيکاگو از جمله جمهوري اسلامي ايران قرار دارد. وي افزود: با راه اندازي نرم افزار ECCAIRS که مورد تائيد سازمان بين المللي هواپيمايي کشوري (ايکائو) نيز قرار دارد، گزارش ها و دادهاي ايمني توسط شرکتهاي هواپيمايي در فرمت هاي مشابه و استاندارد تهيه شده و در بانک داده سازمان هواپيمايي کشوري به صورت متمرکز جمع آوري و نگهداري مي شوند. مدير کل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي کشوري خاطرنشان کرد: نرم افزار ECCAIRS که از امروز اجرايي شده است، براساس ADREP TAXONOMY و مفاهيم مندرج در انکس 13 توسط مرکز تحقيقات کميسيون اروپا تهيه شده و امکان جمع آوري و تحليل داده هاي ايمني را براي سازمان هواپيمايي کشوري و شرکتهاي هواپيمايي فراهم مي آورد. شهبازي تصريح کرد: به منظور استقرار اين نرم افزار در صنعت هوانوردي؛ سازمان هواپيمايي کشوري ضمن برگزاري دوره هاي آموزشي ECCAIRS براي کارشناسان اين سازمان، نرم افزار مذکور را به همراه مجوز کاربري تهيه و در اختيار شرکتهاي هواپيمايي قرار داده است. وي يادآورشد: برهمين اساس در آذرماه سال جاري يک دوره آموزشي توسط دفتر ايمني و بررسي سوانح براي کارشناسان IT شرکتهاي هواپيمايي به منظور نصب نرم افزار برگزار و Guidance Material هاي مربوطه نيز جهت اجرا به شرکتهاي هواپيمايي ارسال شده است. مدير کل دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: همچنين مقرر است به منظور ارتقاء کيفيت گزارش دهي توسط نرم افزار ECCAIRS، يک دوره آموزشي از تاريخ 24/11/94 لغايت 27/11/94 در سازمان هواپيمايي کشوري برگزار و از شرکتهاي هواپيمايي براي شرکت در اين کلاس دعوت بعمل آمده است. شهبازي افزود: بر اساس برنامه ريزي انجام شده در دفتر ايمني و بررسي سوانح سازمان هواپيمايي کشوري، استقرار ECCAIRS در صنعت هوانوردي در سه فاز انجام خواهد شد که در فاز اول شرکتهاي هواپيمايي، در فاز دوم فرودگاهها و مرکز کنترل فضاي کشور و در فاز سوم ساير ارائه دهندگان خدمات هوايي به اين سامانه متصل خواهند شد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.