رئيس سازمان هواپيمايي کشوري دستورالعمل آزادسازي نرخ بليت هواپيما و شبکه پروازي را ابلاغ کرد
علي عابدزاده، رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، امروز دوشنبه دستورالعمل آزادسازي نرخ بليت هواپيما شبکه پروازي و مسيرهاي حمايتي را به شرکت‌هاي هواپيمايي ابلاغ کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، به منظور بهبود شرايط سفر، افزايش رضايتمندي مسافران ارتقا فضاي کسب و کار در حوزه سفرهاي هوايي داخلي جمهوري اسلامي ايران و در راستاي اجراي بند "ب" ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و با تصويب شوراي عالي هواپيمايي، آزادسازي نرخ بليت و شبکه پروازي با ابلاغ دستورالعمل سازمان هواپيمايي کشوري به مديران عامل شرکت هاي هواپيمايي داخلي وارد فاز اجرايي شد. در جلسه اي که صبح امروز دوشنبه نهم آذرماه در سازمان هواپيمايي کشوري به رياست علي عابدزاده معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري و مديرعامل و معاونان بازرگاني شرکت هاي هواپيمايي داخلي برگزار شد ضرورت ها و الزامات آزادسازي نرخ بليت و شبکه پروازي در 170 مسير داخلي مورد تاکيد قرار گرفت و از شرکت ها و انجمن شرکت هاي هواپيمايي خواسته شد ضمن رعايت دقيق مفاد دستورالعمل سازمان هواپيمايي کشوري در اين خصوص نظارت لازم بر حسن اجراي اين سياست و برخورد با تخلفات احتمالي را نصب العين قرار دهند. به موجب اين تصميم نرخ بليت هواپيما در 170 مسير پروازي داخلي آزاد اعلام شد و 87 مسير داخلي ديگر کماکان جز مسيرهاي حمايتي باقي ماند. ملاک انتخاب مسيرهايي که مشمول فرآيند آزادسازي قرار گرفتند رقابت سه شرکت هواپيمايي در مسير پروازي و وجود ساير مدهاي حمل ونقل براي جابه جايي مسافران عنوان شد. لازم به ذکر است که مطابق تکليف قانوني مندرج در بند ب ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور اين اقدام بايد يکسال پس از آغاز برنامه اجرايي مي شد اما تاکنون بعلل متعددي معطل باقي مانده بود و در سال گذشته سازمان هواپيمايي کشوري در گام نخست اقدام به متنوع نرسازي نرخ بليت هواپيما کرد و پس از يکسال مطالعه دقيق کارشناسي و دريافت مجوز از شورايعالي هواپيمايي به اين تکليف قانوني خود عمل کرد. شرکت هاي هواپيمايي ملزم شدند ضمن پاسخگويي مناسب در خصوص عمليات پروازي، کيفيت خدمات، تاخيرات و رعايت حقوق مسافران نظارت جامع را بر روند فروش بليت در مسيرهاي داخلي را در دستور کار قرار داده و مسئوليت تخلف دفاتر خدمات مسافرت هوايي نيز متوجه شرکت هاي هواپيمايي خواهد بود.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.