تدابير سازمان هواپيمايي کشوري براي ساماندهي عرضه بليت پرو‌ازهاي عتبات در ايام اربعين‌ حسيني
در راستاي ساماندهي فروش بليت به متقاضيان سفرهاي هوايي به عتبات عاليات در ايام اربعين حسيني، سازمان هواپيمايي کشوري با هماهنگي ايرلاين‌ها و انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي، نرخ ثابتي براي بليت پروازهاي مسير مذکور در بازه زماني 5 الي 18 آذرماه تعيين کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، علي رغم اينکه پروازهاي مسير نجف و بغداد نظير ساير پروازهاي خارجي مشمول قيمت‌گذاري تکليفي نبوده و تابع عرضه و تقاضاست، اما سازمان هواپيمايي کشوري به منظور پيشگيري از ايجاد بازار سياه بليت و فعاليت واسطه‌گران و کنترل نرخ‌هاي بليت هواپيما، با برنامه‌ريزي مدون و تفاهم با شرکت هاي هواپيمايي نسبت به تعيين نرخ ثابت بليت اقدام کرد. براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته، شرکت هاي هواپيمايي از روز شنبه مورخ 16/8/94 در سايت هاي خود و يا نمايندگان رسمي فروش، اقدام به فروش بليت در مسير پروازي نجف و بغداد با سقف قيمتي اعلام شده، خواهند کرد. براساس تفاهم به عمل آمده سقف نرخ ها با توجه به خالي بودن پروازها در يک طرف پروازي، قيمت بليت هر صندلي هواپيما براي مسيرهاي تهران - نجف - تهران 950 هزار تومان و تهران - بغداد - تهران 850 هزار تومان مصوب شد. همچنين نرخ بليت هر صندلي هواپيما در مسير مشهد - نجف - مشهد براي اين ايام يک ميليون و 200 هزار تومان و در مسير مشهد - بغداد - مشهد يک ميليون و 100 هزار تومان تعيين شد و نرخ بليت در ساير مسيرها مشابه مسير تهران خواهد بود. گفتني است؛ شرکت‌ها به هيچ عنوان اجازه ندارند نرخ بليت عتبات را در اين ايام بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسانند و اگر چنين اتفاقي رخ دهد، تخلف محسوب مي شود. ضمنا ليست دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري که در بازه زماني ياد شده، براي فروش بليت عتبات عاليات با شرکت هاي هواپيمايي طرف قراداد فروش هستند، متعاقبا اعلام خواهد شد. از آنجا که احتمال کلاهبرداري و فروش بليت غيرواقع وجود دارد سازمان هواپيمايي کشوري از متقاضيان بليت سفرهاي هوايي خواست از خريد بليت از سايت هاي اينترنتي متفرقه که به شرکت هاي هواپيمايي تعلق ندارند جدا خود داري کرده و در صورت مشاهده هر گونه فعاليت غيرقانوني با شماره تلفن هاي 61022355- 61022015، تلفکس 66048007، پست الکترونيکيshekayat@cao.ir و صندوق پستي 1798-13445 دفتر ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات سازمان هواپيمايي کشوري تماس بگيرند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.