مدير کل سازمان هواپيمايي کشوري اعلام کرد:
خلبان مازاد و بيکار نداريم/700 کمک خلبان در صف ورود به بازار کار هستند
مديرکل دفتر گواهينامه‌ها،امتحانات وامور پزشکي سازمان هواپيمايي با تاکيد بر اينکه خلبان بيکار ومازاد در کشور نداريم، گفت: در حال حاضر چيزي حدود 500 الي 700 کمک خلبان در صف ورود به بازار کار هستند که در صورت ورود هواپيماهاي جديد براي تمام اين افراد فرصت شغلي به وجود مي آيد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري ، محمدرضا کاظمي‌پور با تاکيد براينکه هر هواپيما براي 30 الي 50 نفر در صنعت هوانوردي به طور مستقيم و غير مستقيم اشتغالزايي مي‌کند، اظهار کرد: با لغو تحريم‌ها و ورود هواپيماهاي جديد نه تنها براي تمام نيروهايي که در حال حاضر بيکار هستند فرصت شغلي به وجود مي‌آيد بلکه حتي با کمبود نيروي کار هم مواجه مي‌شويم. وي ادامه داد: در حال حاضر چيزي حدود ۵۰۰ الي ۷۰۰ کمک خلبان در صف ورود به بازار کار هستند و بايد ۳ تا ۴ هزار ساعت پروازي را بگذرانند تا خلبان شوند. مديرکل دفتر گواهينامه‌ها، امتحانات وامور پزشکي سازمان هواپيمايي با تاکيد براينکه نمي‌توان اين تعداد خلباني که در صف ورود به بازار کار هستند را نيروي مازاد دانست، ادامه داد: اين تعداد نيروي کار با ورود هواپيماهاي جديد جذب خواهند شد و در حال حاضر تنها به دليل کمبود ناوگان هوايي وارد حوزه کاري خود نشده‌اند. کاظمي‌پور با اشاره به لغو تحريم‌ها و ورود هواپيماهاي جديد، گفت: اگر ۳۰۰ هواپيماي جديد وارد ناوگان شود، ۱۸۰۰ فرصت شغلي براي خلبان‌ها و کمک خلبان‌ها در خطوط مختلف صنعت هوانوردي ايجاد مي‌شود. هر هواپيما به سه ست يعني ۳ خلبان و ۳ کمک خلبان نياز دارد بنابراين با ورود ۳۰۰ هواپيما براي ۱۸۰۰ خلبان و کمک خلبان به طور مستقيم فرصت شغلي ايجاد مي‌شود. وي تاکيد کرد: در حال حاضر ۷۰۰ خلبان در خطوط هوايي کشورمان مشغول به کار هستند و خلبان بيکار و مازاد هم نداريم بنابراين با ورود ناوگان جديد با کمبود خلبان مواجه خواهيم شد. همچنين در حال حاضر چيزي حدود ۶۵۰ کمک خلبان هم در خطوط داخلي مشغول به کار هستند که با ورود هواپيماهاي جديد براي تمام کمک خلبان‌ها فرصت شغلي ايجاد خواهد شد. مديرکل دفتر گواهينامه‌ها، امتحانات وامور پزشکي سازمان هواپيمايي تاکيد کرد: بحث وجود ۲۰۰۰ خلبان بيکار در کشور هم شايعه است و اين عدد و ارقام را تاييد نمي‌کنيم. وي درباره خلبان‌ها و کمک خلبان‌هايي هم که جذب بازار کار خطوط خارجي شده‌اند، گفت: اماري از ايراني‌هايي که در خارج از کشور گواهينامه خلباني اخذ کرده‌اند و خطوط خارجي مشغول به کار هستند را نداريم اما افرادي که در ايران گواهينامه دريافت کرده‌اند و جذب بازار کار خارج شده‌اند کمتر از ۵۰ نفر است. مديرکل دفتر گواهينامه‌ها، امتحانات وامور پزشکي سازمان هواپيمايي همچنين با اشاره به فرصت شغلي که هر هواپيما ايجاد مي‌کند، گفت: اشتغالزايي هواپيماهاي جديد تنها محدود به ايجاد فرصت شغلي براي خلبان و کمک خلبان نيم شود و هواپيماهاي جديد براي طيف گسترده‌اي از فعالان حوزه صنعت هوانوردي اشتغال زايي مي‌کند و هر هواپيما حداقل براي ۳۰ الي ۴۰ نفر به طور مستقيم و غير مستقيم افرصت شغلي به وجود مي‌آورد. منبع: ايلناهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.