در حکم وزير راه‌ و شهرسازي به رئيس سازمان هواپيمايي کشوري تاکيد شد؛
لزوم توسعه و مدرن‌سازي صنعت هوانوردي در ايران
وزير راه و شهرسازي در حکمي به رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، خواستار بازنگري در فرآيندهاي عملياتي صنعت هوانوردي ايران و توسعه و مدرن‌سازي اين صنعت شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، عباس آخوندي در حکمي علي عابدزاده را به عنوان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري منصوب کرد. در اين حکم آمده است: به موجب اين حکم مستند به مصوبه شماره ۶۸۴۹۷/ت۵۲۲۹۵ه مورخ ۱۳۹۴/۵/۲۹ هيات محترم وزيران جناب‌عالي را با توجه به تعهد، تخصص و تجربيات ارزنده به سمت معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمائي کشوري منصوب مي‌نمايم. در ادامه اين حکم آمده است: وظيفه خود مي‌دانم از زحمات و تلاش‌هاي صادقانه جناب آقاي دکتر عليرضا جهانگيريان و هم‌چنين جناب آقاي محمد خداکرمي در دوره تصدي‌ تشکر و قدرداني نمايم. بديهي است کليه وظائف و مأموريت‌هاي محوله در حکم انتصاب شماره ۰۲/۱۰۰/۴۹۱۱۳ مورخ ۱۳۹۲/۸/۱۵ عيناً به جناب‌عالي ابلاغ مي‌شود. ذکر اين نکته ضروري است که در حکم ياد شده در سال ۱۳۹۲ به موارد زير اشاره شده بود. ۱- مهم‌ترين مأموريت ما در دولت وضع و اجراي مقررات به منظور افزايش ايمني، رفاه، بهبود کيفيت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است بنابراين در طراحي و بازنگري تمام سياست‌ها و فرآيندهاي عملياتي صنعت هوانوردي اين شاخص‌ها بايدمورد توجه ‌باشد. ۲- ايمني و استاندارد قوانين غير قابل شکست در عمليات هوانوردي است. از سازمان هواپيمائي کشوري انتظار مي‌رود طي يک برنامه مشخص نسبت به ارتقاي موقعيت ايران در سطح جهان اقدام نمايد. ۳- همچنان که ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران تاکيد دارد، سياست دولت در حمل و نقل هوايي مبتني بر آزادسازي و بيشينه کردن سهم بخش خصوصي در اين صنعت است. در هر صورت لازمه اينکار بازسازي ساختاري صنعت هوانوردي براساس اين مأموريت و بستر سازي براي همکاري با حرفه‌ورزان و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي است. ۴- توسعه و مدرن‌سازي صنعت هوانوردي در ايران چه در بخش نوسازي ناوگان و چه در بخش تجهيز فرودگاه‌ها نيازمند سرمايه گذاري فراواني است، با اين وجود افزايش ميزان بهره وري از سرمايه گذاري هاي انجام يافته بايد در صدر فعاليت ها قرار گيرد. ۵- در اجراي ماده ۱۶۶ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران به منظور توسعه موقعيت کشور در حمل و نقل هوائي بين‌المللي نسبت به تهيه برنامه عملياتي تبديل شدن به قطب حمل و نقل با ر و مسافر در منطقه اهتمام ورزيد. ۶- افزايش توان ملي در جهت جذب فناوريهاي جديد و ارتقاي فناوري موجود و همچنين آموزش و توسعه نيروي انساني در صنعت هوانوردي در حوزه‌هاي عمومي و خصوصي بايد مورد توجه باشد. ۷-استفاده از فناوري اطلاعات درصنعت هوانوردي چه در مديريت شبکه و ناوگان و چه در سهولت دسترسي شهروندان و بهره‌برداران به اطلاعات و به خدمات خريد و سفارش و همچنين خدمات دسترسي به شبکه اينترنت در حين سفر و ساير خدمات مرتبط مورد تأکيد است./هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.