صدور155 مجوز پرواز فوق العاده در مسير مشهد مقدس
روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري اعلام کرد: نظر به فرارسيدن ايام ولادت حضرت امام رضا (ع) و افزايش تقاضاي سفر به مشهد مقدس، 155 مجوز پرواز فوق العاده در مسير مذکور صادر شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري اعلام کرد: با توجه به تقاضاي زياد هموطنان به مشهد مقدس عده اي سود جو در فضاي مجازي اقدام به فروش بليت با قيمت بالاتر مي کنند اين در حالي است که براي بليت هاي فروخته شده بليتي وجود ندارد. در همين راستا دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري مجوز 132دفتر خدمات مسافرتي را به دليل رعايت نکردن قوانين و مقررات و عدم تطبيق با آئين نامه دفاتر خدمات مسافرت هوايي تعليق کرد. بر اساس بازرسي هاي به عمل آمده از دفاتر خدمات مسافرت هوايي در مدت مذکور توسط بازرسان و نمايندگان سازمان هواپيمايي کشوري تعداد 22 فقره مجوز لغو و به 500دفتر به دليل رعايت نکردن قوانين و مقررات و عدم تطبيق با آئين نامه دفاتر خدمات مسافرت هوايي اخطار داده شد. براساس اين گزارش، با هدف نظارت بر عملکرد دفاتر و شرکت هاي خدمات مسافرت هوايي و اطمينان از وضع و مطابقت اين دفاتر با مفاد آئين نامه نظارت بر تاسيس و فعاليت دفاتر خدمات مسافرت هوايي، جهانگردي و زيارتي مصوب هيئت وزيران، همواره از کليه دفاتر داراي مجوز از اين سازمان و نمايندگان بازرسي مستمر به عمل مي آيد و بازرسان سازمان هواپيمايي کشوري با همکاري مراجع ذيربط قضايي در دوره اوج سفرها فروش غير قانوني بليت را رصد و با متخلفان برخورد قانوني خواهند کرد. شايان ذکر است؛ فروش بليت در فضاي مجازي تنها از طريق سايت رسمي شرکت هاي هواپيمايي که به طور مستقيم اقدام به فروش بليت مي کنند مورد تاييد بوده و فروش بليت برنامه اي و يا به صورت چارتري توسط ساير سايت ها غيرقانوني است. همچنين آن دسته از دفاتر خدمات مسافرت هوايي مجاز به فروش بليت هواپيما هستند که داراي مجوز از سازمان هواپيمايي کشوري باشند، برهمين اساس مسافران عزيز مي توانند به منظور جلوگيري از بروز مشکلات و قابل رسيدگي بودن تخلفات احتمالي، از دفاتر خدمات مسافرت هوايي داراي مجوز معتبر از سازمان هواپيمايي کشوري بليت هواپيما تهيه کنند و اين دفاتر نيز ملزم هستند که مجوز خود را در معرض ديد مشتريان قرار دهند. و علاوه بر اين اسامي دفاتر خدمات مسافرت هوايي مجاز بر روي وب سايت اين سازمان به آدرسwww.cao.ir قرار داده شده است. لازم به ذکر است در هفته گذشته اسامي 15 سايت اينترنتي که به صورت غير مجاز به توزيع و فروش بليت اقدام مي کردند جهت برخورد قانوني به پليس فتا معرفي شده اند. گفتني است؛ هموطنان مي توانند با شماره تلفن هاي 61022355- 61022015، تلفکس 66048007، پست الکترونيکي www.shekayat@cao.ir و صندوق پستي 1798-13445 دفترارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات سازمان هواپيمايي کشوري تماس بگيرند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.