گفتگوي تلفني روحاني و اولاند/ اظهارات رئيس جمهور فرانسه درباره توسعه همکاري‌ها با ايران در زمينه ناوگان هوايي
روساي جمهوري اسلامي ايران و فرانسه بر تدوين يک نقشه راه براي توسعه و تعميق روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي تهران - پاريس تاکيد کردند.
روساي جمهوري اسلامي ايران و فرانسه بر تدوين يک نقشه راه براي توسعه و تعميق روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي تهران - پاريس تاکيد کردند. به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در گفت و گوي تلفني با "فرانسوا اولاند" رييس جمهوري فرانسه به امکانات و توانمندي‌هاي گسترده ايران و فرانسه براي گسترش همکاري‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: طي ۱۰ سال گذشته فرصت‌هاي زيادي را دو کشور براي تعميق و توسعه روابط از دست دادهاند و اکنون فرصت و زمان براي جبران گذشته فرا رسيده است. رييس جمهوري در ادامه با اشاره به توافق هسته اي، پايبندي طرفين به انجام تعهداتشان را اصلي ترين عامل موفقيت در تداوم روند اجرايي مذاکرات دانست و گفت: اعضاي گروه ۱+۵ ضروري است در خصوص اجرايي شدن گام هاي بعدي توافق هسته‌اي تلاش کنند. دکتر روحاني در بخش ديگري از اظهاراتش درباره مسائل منطقه با رئيس جمهور فرانسه سخن گفت. ايران و فرانسه مي توانند در زمينه ناوگان هوايي همکاري داشته باشند همچنين رييس جمهوري فرانسه در اين گفت و گوي تلفني با قدرداني از نقش دکتر روحاني در موفقيت مذاکرات هسته اي گفت: وزير خارجه فرانسه با هدف تحکيم روابط تهران - پاريس و تدوين نقشه راه تعميق روابط دوجانبه، راهي تهران مي شود. فرانسوا اولاند با تاکيد بر ضرورت تلاش همگاني براي اجراي عملي توافق هسته اي اظهارداشت: ما مي توانيم در زمينه انرژي، نفت و ناوگان هوايي همکاري هاي خود را بيش از پيش توسعه دهيم. وي همچنين بر ضرورت تقويت ارتباط ميان مردم دو کشور تاکيد کرد و گفت: بايد در کنار تقويت همکاريهاي دانشگاهي دو کشور، زمينه رفت و آمد توريست هاي ايراني و فرانسوي نيز گسترش يابد چرا که اين موضوع نقش عمده اي در توسعه همکاريهاي ايران و فرانسه خواهد داشت. منبع: پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازيهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.