اجراي دستورالعمل بازرسي پروازي در مسير توسط دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري
مديرکل دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري، گفت: دستورالعمل بازرسي پروازي در مسير(En route check) به منظور اطمينان از رعايت ضوابط ايمني و خدمات رساني به مسافران توسط خلبانان و کارشناسان اين سازمان به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، مهدي علي عسگري اظهارداشت: با توجه به نقش و شرح وظايف نظارتي سازمان هواپيمائي کشوري بر نحوه پرواز هواپيماهاي شرکتهاي داخلي، دستورالعمل بازرسي در مسير En route check (FS CAD 6306) توسط خلبانان و کارشناسان اين سازمان به مرحله اجرا درآمد. وي افزود: تاکنون بازرسي به صورت زميني و قبل از پرواز صورت مي گرفت اما با صدور دستورالعمل جديد، خلبانان دفتر عمليات پرواز با حضور در واحد ديسپچ شرکت هواپيمايي به همراه خدمه پرواز کارخود را شروع مي کنند. علي عسگري خاطرنشان کرد: وظيفه اصلي بازرس ارزيابي نحوه کار و صلاحيت کلي خدمه پرواز است و سپس بازرس به همراه خدمه پرواز وارد هواپيما شده و بر نحوه انجام دستورالعملها و چکهاي قبل از پرواز مطابق دستورالعملهاي کارخانه سازنده (FCOM) نظارت مي کند. مديرکل دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري تصريح کرد: خلبانان سازمان هواپيمايي کشوري از رعايت تمامي جوانب عملياتي مطابق با دستورات مقررتوسط شرکت هواپيمايي که قبلا مورد تائيد سازمان واقع شده اند اطمينان مي يابند. وي افزود: در طول پرواز از تجهيزات اضطراري هواپيما و دستورالعملهاي کلي کابين مسافر شامل تمهيدات لازم در منطقه آشپزخانه هواپيما و نحوه استفاده از صندلي هاي مهمانداران، تجهيزات سرويس دهي و طرز چيدمان بارحمل شده توسط مسافر، نحوه سرويس دهي و مراقبت ازمسافران، کنترل علائم و دستورات شامل بسته بودن کمربندها، نکشيدن سيگار و علائم خروج اضطراري بازديد و مورد ارزيابي قرار مي دهند . علي عسگري ادامه داد: خلبانان اين سازمان درطول پرواز کليه مکالمات را بررسي و نحوه سرويس دهي واحدهاي مراقبت پرواز و ساير ارگا نهاي ذيربط را ارزيابي کرده و در صورت مشاهده هر نوع کاستي که بتواند ايمني پرواز را به مخاطره اندازد مراتب را سريعا به مقامات ذيربط گزارش مي کند. مديرکل دفتر عمليات پرواز سازمان هواپيمايي کشوري ابراز داشت: در پايان پرواز، بازرس نتيجه حاصله از بازرسي خود را با تکميل کردن چک ليست مربوطه به اطلاع خلبان فرمانده هواپيما رسانده و پس از مراجعت به دفتر يافته هاي بازرسي به شرکت هواپيمايي مربوطه ارسال مي شود تا واحدهاي ذيربط در شرکت به رفع نواقص بپردازند. انتهاي پيام/صهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.