رکورد تعداد هواپيماهاي مسافري فعال در تاريخ هوانوردي کشور شکسته شد
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي کشوري، گفت: با ظرفيت جديد ايجاد شده در مدت يک سال اخير در حال حاضر 168 فروند هواپيما در ناوگان هوايي فعال است که اين امر در تاريخ هوانوردي کشور بي سابقه بوده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، حميد حبيبي، تعداد ناوگان هوايي کشور را 257 فروند عنوان کرد و گفت: از اين تعداد، 251 فروند مسافري شامل 41هزار و 218 صندلي و 6 فروند باري است. وي گفت: در سال جاري با تلاش مراکز تعمير و نگهداري و شرکت هاي هواپيمايي در حدود 14 فروند هواپيما از نوع ايرباس و بوئينگ به ناوگان هوايي کشور ملحق شده است. معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي کشوري، اظهارداشت: با فعال شدن168 فروند هواپيما، در حال حاضر 67.63 درصد ناوگان هوايي کشور فعال است اين در حالي است که تا چندي پيش فقط حدود 60درصد ناوگان هوايي کشور فعال بود. حبيبي خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت هاي هواپيماي متقاضي ورود 14 فروند هواپيما هستند که در صورت تطابق با دستورالعمل هاي سازمان هواپيمايي کشوري، برنامه ورود آنها انجام و تا پايان سال به ناوگان هوايي کشور مي پيوندد. وي ادامه داد: سازمان هواپيمايي کشوري در نظر دارد ناوگان جديد براي عمليات پروازهاي تابستاني و حج تمتع مورد استفاده قرار گيرد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.