يادداشت تفاهم حمل ونقل هوايي ايران با ساير کشورها به روز رساني مي شود
برقراري چندين خط‌ هوايي جديد به نقاط مختلف اروپا از ماه هاي‌ آينده
معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري با تأکيد بر اينکه هيچ مانعي براي افزايش پروازها توسط شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي و خارجي در مسيرهاي بين‌المللي وجود ندارد، گفت: براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته در ماه هاي آينده پروازهاي بين‌المللي به نقاط مختلف و جديدي از اروپا برقرار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمد خداکرمي اظهار داشت: سازمان هواپيمايي کشوري در صدد به روز رساني يادداشت تفاهم حمل ونقل هوايي با ساير کشورهاست تا با افزايش تعداد پروازهاي هفتگي و تعداد شرکت هاي هواپيمايي فعال در مسيرهاي مختلف و همچنين افزايش مقاصد پروازي در داخل و خارج از کشور به نيازهاي حمل و نقل هوايي در بعد منطقه اي و بين المللي پاسخ دهد. وي افزود: در اين يادداشت تفاهم ها سهم 2 کشور به نسبت مساوي از مجموع پروازهاي توافق شده برقرار مي شود ولي ممکن است برخي کشورها به دلايلي از ظرفيت و پتانسيل موجود استفاده نکنند که اين موضوع موجب بهره برداري حداکثري شرکت هاي ايراني خواهد شد. معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري اظهارداشت: براساس پيش بيني ايکائو(سازمان جهاني هواپيمايي) پروازهاي منطقه اي نسبت به پروازهاي داخلي و بين المللي با رشد بيشتري همراه هستند و لذا توسعه پروازي با کشورهاي همسايه همواره مد نظر است. خداکرمي با اشاره به اينکه با افزايش تقاضا در مسير اروپا، افزايش پرواز از مقاصد مختلف اروپايي نيز در دست اقدام قرار دارد، افزود: با توجه به اينکه با برخي کشورها از نظر سقف پروازي و يا تعداد شرکت هاي هواپيمايي هر طرف به حداکثر پيش بيني شده در يادداشت تفاهم دست يافته ايم، لذا سازمان هواپيمايي کشوري در صدد ايجاد بستر مناسب برآمده است. وي افزود: در ماه هاي اخير به برخي مقاصد اروپايي، پروازهاي جديد برقرار شده و يا تعداد پروازها به مقاصد قبلي با افزايش روبه رو شده است که از جمله مي توان به برقراري پرواز هاي شرکت هاي هواپيمايي ماهان به مقاصد ميلان و اخير آتن اشاره کرد. معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: توسعه پروازي با کشورهاي اروپايي با توجه به اينکه شرکت هاي اروپايي داراي شبکه گسترده بين المللي هستند از اهداف سازمان است و صدور مجوز براي شرکت هواپيمايي يوناني Aegean به منظور برقراري پرواز بين آتن و تهران از آن جمله است. خداکرمي يادآورشد: به طور متوسط 65 درصد مسافران منطقه اي و بين المللي توسط شرکت هاي هواپيمايي داخلي جا به جا مي شوند که بيانگر حمايت سازمان هواپيمايي کشوري از شرکت هاي دخلي است. وي به برقراري پرواز تهران-آتن-تهران از اول مرداد توسط ايرلاين يوناني اشاره کرد و گفت: پس از آنکه وقفه اي در پروازهاي بين ايران و يونان رخ داد‌، با فاصله زماني کوتاه همزمان دو ايرلاين داخلي و خارجي اقدام به برقراري اين پرواز کردند. به گفته خداکرمي، شرکت‌ هواپيمايي ‌ماهان ‌پرواز خود را در مسير تهران ـ آتن و بالعکس به صورت 2 پرواز در هفته راه‌اندازي کرد و از سوي ديگر شرکت هواپيمايي ملي يونان نيز اين پروازها را از اول مردادماه به صورت 3 پرواز در هفته راه‌اندازي مي‌کند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.