پيام رئيس سازمان هواپيمايي کشوري به مناسبت سالروز فاجعه سرنگوني پرواز 655 ايران اير
عليرضا جهانگيريان، رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در سالروز بيست و هفتمين سالگرد فاجعه سرنگوني هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران توسط ناو جنگي وينسنس ايالات متحده امريکا با بازماندگان اين اقدام ضد بشري ابراز همدردي کرد و ياد شهداي پرواز 655 را گرامي داشت. متن پيام بدين شرح است:
دوازدهم تيرماه 1367 برابر با سوم ژوئيه 1987 از جمله روزهايي است که هيچگاه از حافظه ملت ما و تاريخ بشريت پاک نخواهد شد چرا که در اين روز قلب و روح ملت ايران و مردم آزاده و بيدار جهان متاثر و آزرده شد. در چنين روزي هواپيماي ايرباس A300 مسافربري پرواز IR655متعلق به شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير تهران- دبي، توسط ناو جنگي وينسنس نيروي دريايي آمريکا در منطقه خليج فارس هدف حمله موشکي قرار گرفت و يکي از فجيع‌ترين جنايات غيرانساني و بي سابقه در صنعت حمل و نقل هوايي رقم زده شد و تعداد 290 سرنشين اين هواپيما اعم از زن، مرد، کودک و کهنسال با مليت هاي مختلف به شهادت رسيدند. حافظه تاريخي ملت ايران هيچگاه اين اقدام غير انساني که اکنون بيست و هفت سال از آن مي گذرد را از ياد نخواهد برد و هنوز ملت سرافراز ايران و خانواده‌هاي معزز شهداي هواپيماي مسافربري در سوگ عزيزان خود نشسته‌اند. جامعه صنعت هوانوردي کشور با گراميداشت ياد و خاطره شهداي مظلوم کشورمان و قربانيان اين حادثه جانگداز و ابراز همدردي با خانواده‌هاي معزز آنان، از درگاه خداوند متعال براي درگذشتگان علو درجات و رحمت الهي مسئلت دارد. روحشان شاد و يادشان گرامي باد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.