آخوندي در جمع ديپلمات‌ها، محققان، انديشمندان و خبرنگاران فرانسه اعلام کرد:
تامين ۴۰۰ فروند هواپيماي جديد تا ۱۰ سال آينده
وزير راه و شهرسازي در حاشيه بازديد از نمايشگاه دو سالانه صنعت هوانوردي فرانسه با حضور در آکادمي ديپلماتيک اين کشور از آمادگي ايران براي بررسي درخواست همکاري‌هاي اقتصادي شرکت‌هاي بين‌المللي با ايران خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، به نقل از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عباس آخوندي که به همراه رئيس سازمان هواپيمايي کشوري و به دعوت دولت فرانسه جهت بازديد از نمايشگاه دو سالانه هوايي بورژه به پاريس سفر کرده است، ضمن بازديد کوتاهي از اين نمايشگاه با تعدادي از روساي شرکت‌هاي مهم اين کشور که علاقمند و آماده شروع و گسترش همکاري‌ با ايران هستند، ديدار داشت. وي نيز در آکادمي ديپلماتيک بين المللي فرانسه در جمع گروهي از ديپلمات‌ها، انديشمندان، محققين و خبرنگاران در خصوص سياست‌هاي اقتصادي دولت ايران سخنراني کرد. وزير راه و شهرسازي ضمن تشريح ديدگاه‌ها و ظرفيت‌هاي همکاري اقتصادي کشورمان، توضيحاتي را در خصوص برنامه‌ها و پروژه‌هاي وزارت راه و شهرسازي ارائه داد و سپس به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد. آمادگي ايران براي بررسي درخواست شرکت‌هاي بين‌المللي براي همکاري با ايران آخوندي در پاسخ به سوالي از روزنامه فرانسوي لوموند در خصوص نتيجه گفتگوهاي ايران و شرکت‌هاي سازنده هواپيما افزود: نتيجه اين مذاکرات در آينده اعلام مي شود اما ايران آماده است درخواست همکاري‌هاي اقتصادي شرکت‌ها با ايران را با گشايش مورد بررسي قرار دهد. البته آنهايي که در شرايط سخت به همکاري با ايران ادامه داده‌اند و به تعهدات قراردادي خود پايبند بوده‌اند از امتياز بيشتري برخوردارند. اگرچه در اجراي پروژه‌ها، اصل رقابت را در صحنه داخلي و بين المللي مورد توجه جدي قرار داده و بر آن تاکيد مي‌کنيم. وزير راه و شهرسازي به نوسازي ناوگان هوايي ايران و تامين ۴۰۰ هواپيماي جديد طي ۱۰ سال آينده و تامين مالي آن به عنوان برخي از اهداف سفر به پاريس تاکيد کرد. دکتر آخوندي علاوه برگفتگو با تعدادي ديگر از روساي شرکت‌هاي مهم فرانسه عصر امروز با وزراي مسئول در زمينه مسکن و توسعه شهري و همچنين راه و حمل و نقل فرانسه به طور جداگانه ملاقات و مذاکره خواهد کرد.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.