وزير راه و شهرسازي اهداف حضور ايران در نمايشگاه هوانوردي پاريس را عنوان کرد:
مذاکره با عرضه‌کنندگان برتر دنيا و دعوت سرمايه‌گذاران خارجي براي مشارکت در توسعه فرودگا‌ه‌هاي ايران
وزير راه و شهرسازي با تشريح اهداف حضور خود در نمايشگاه بين‌المللي هوايي پاريس گفت: يکي از مهمترين اهداف حضور ايران در اين نمايشگاه مذاکره با عرضه‌کنندگان درجه يک ناوگان هوايي جهان براي فروش هواپيما به ايران و دعوت سرمايه‌گذاران خارجي براي مشارکت در توسعه فرودگاه‌هاي ايران است.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، به نقل از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عباس آخوندي با بيان اينکه از سوي مسئولان وزارت حمل و نقل فرانسه براي بازديد از نمايشگاه بين‌المللي هوايي در پاريس دعوت شده‌ام گفت: اين نمايشگاه از ۱۵ تا ۲۱ ژوئن (۲۵ تا ۳۱ خرداد) با حضور فعالان حوزه حمل و نقل هوايي برگزار مي‌شود. وي گفت: هدف ايران از شرکت در اين نمايشگاه مذاکره و گفت وگو با عرضه‌کنندگان درجه يک ناوگان هوايي در جهان به منظور تشويق فروش هواپيما به ايران و همچنين دعوت به سرمايه‌گذاري در توسعه فرودگاه‌ها به ويژه در بخش تجهيزات ناوبري است. آخوندي با بيان اينکه از حدود ۱۰ سال گذشته سرمايه‌گذاري جديدي در بخش تجهيزات ناوبري هوانوردي صورت نگرفته است، افزود: سيستم‌هاي ناوبري ايران در بخش هوانوردي٬ فضا و فرودگاه‌هايي نياز به نوسازي جدي دارند به طوريکه براي رسيدن به وضعيت روز جهان نياز به ميليون‌ها دلار سرمايه گذاري جديد در اين بخش است. وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه تحولات بسيار زيادي در حوزه فناوري و تکنولوژي تجهيزات ناوبري هوانوردي در سطح جهان رخ داده اما متاسفانه سرمايه گذاري جديدي در ايران براي اين بخش صورت نگرفته است گفت: در حال حاضر شاهد فعاليت نسل جديد هواپيماها و ايجاد نسل نوي فرودگاه‌ها در سطح جهان هستيم که از اين جهت تجهيز و توسعه سيستم‌هاي ناوبري در ايران بسيار حائز اهميت است. آخوندي درباره نمايشگاه بين‌المللي هوايي در پاريس نيز گفت: در اين نمايشگاه بين المللي چندين بازديد و سخنراني براي فعالان اقتصادي که از سراسر جهان در اين نمايشگاه حاضر مي شوند خواهم داشت؛ ضمن اينکه در جريان آخرين وضعيت امکانات و ظرفيت‌هاي جديد بخش هوانوردي دنيا قرار خواهيم گرفت تا فضاي سرمايه گذاري براي فعالان اقتصادي جهان در ايران فراهم شود. وزير راه و شهرسازي با اشاره به تحريم‌هاي ظالمانه و محدويت‌هاي بين المللي عليه ايران گفت: قطعا پيش از مذاکرات بين المللي ايران در حوزه سياست خارجي چنين فضايي براي دعوت و حضور نمايندگان جمهوري اسلامي ايران در اين نوع نماشگاه‌ها وجود نداشت و حضور ايران در اين فضا مي‌تواند چشم اندازي براي ايران و ساير فعالان اقتصادي جهان در شرايط پس از تحريم باشد. /هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.