مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري:
چارچوب آئين نامه حقوق مسافر بين المللي است
مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: چارچوب آيين‌نامه حقوق مسافر بين‌المللي است و در بسياري از کشورها اجرايي مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، مرتضي دهقان از شرکت هاي هواپيمايي خواست تا آئين نامه حقوق مسافر را به دقت اجرا کنند و در جهت اجرايي شدن برنامه ها با مشارکت و تعامل حداکثري در اين راستا گام بردارند. وي، افزايش ايمني و رضايتمندي مسافران با ارتقا کمي و کيفي سطح خدمات را از اولويت هاي اصلي سازمان هواپيمايي کشوري برشمرد و از شرکت هاي هواپيمايي خواست نسبت به اجراي دقيق آئين نامه مذکور در نهادينه کردن حقوق مسافر همت گمارند. مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري به مردم و شرکت هاي هواپيمايي اطمينان داد سازمان هواپيمايي کشوري بر حسن اجراي اين دستورالعمل نظارت داشته و گزارش آن را به شوراي عالي هواپيمايي ارائه خواهد کرد. دهقان اعلام کرد: خوشبختانه از زمان اجرايي شدن آئين نامه يعني 14 ارديبهشت ماه سال جاري تاکنون ميزان اعتراض و شکايت مسافران کاهش يافته و دستورالعمل ابلاغي توسط بسياري از شرکت هاي هواپيمايي در حال اجراست. وي تدوين آئين نامه حقوق مسافر را گامي در راستاي نهادينه کردن حقوق مسافر دانست و گفت: حقوق مسافر در بخش‌هاي مختلف در اين آيين‌نامه مدنظر قرار گرفته، و چارچوب اين آيين‌نامه بين‌المللي است و در بسياري از کشورها اجرايي مي‌شود. مديرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري ابراز داشت: اين دستورالعمل شامل 8بخش از جمله عدم تبعيض در استفاده از امکانات حمل و نقل هوايي، ممانعت از سفر، ابطال پرواز، تاخيرات پرواز، تغيير مسير اجباري توسط شرکت هاي هواپيمايي در طول پرواز، فقدان يا آسيب ديدگي جامه دان، مسافران توانخواه و شفاف سازي نرخ بليت و خدمات هوايي است. دهقان از هموطنان عزيز خواست چنانچه از نحوه ارائه خدمات يا نقض قوانين، عدم پاسخگويي يا ضعف در ارائه خدمات شرکت هاي هواپيمايي اعتراضي دارند موضوع را به سازمان هواپيمايي کشوري اعلام تا بررسي و اقدام لازم صورت گيرد لازم به ذکر است؛ دستورالعمل مذکور براي نخستين بار با عنوان حقوق مسافر تدوين ودر شوراي عالي هواپيمايي به تصويب رسيده است. انتهاي پيام/صهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.