معاون هوانوردي و امور بين‌الملل سازمان هواپيمايي کشوري در گفت و گو با شبکه خبر
معاون هوانوردي و امور بين‌الملل سازمان هواپيمايي کشوري اعلام کرد: پروازهاي چارتر تنها در قالب تورها مجاز است و با دفاتري که بليت اين پروازها را بصورت انفرادي بفروشند، برخورد مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمد خداکرمي، در برنامه صبح و خبر شبکه خبر تاکيد کرد: پروازهاي چارتر بخشي از فعاليت شرکت هاي هواپيمايي است اما اين پروازها تنها در قالب تورها قابل انجام است و هيچ شرکتي حق ندارد بليت هاي چارتر را بصورت انفرادي بفروشد. وي افزود: بر اساس بند ب مقررات سازمان هواپيمايي کشوري، اجازه تورهاي مسافرتي با مجوز سازمان ميراث فرهنگي صادر مي شود و مجوز بند پ هم زيارتي است که سازمان حج مجوز آن را صادر مي کند. معاون هوانوردي و امور بين‌الملل سازمان هواپيمايي کشوري تصريح کرد: سال گذشته تعدادي شرکت خدمات هواپيمايي به علت فروش بليت هاي شخصي چارتر لغو مجوز شدند. خداکرمي درباره فروش بليت در سايت‌هاي اينترنتي، گفت: خريد بليت از سايت ها از مقتضيات امروزه است و برخي تمايل دارند بليت را از طريق اينترنتي خريداري کنند، اما فعاليت سايت هاي متفرقه به غير از سايت اصلي شرکت هاي هواپيمايي در حال حاضر قانوني نيست. وي با بيان اينکه در طول ايام کم تقاضاي سال اين سايت ها مشکل زيادي را ايجاد نمي کنند، اظهار داشت: زماني که تقاضا به زمان اوج مي‌رسد و تقاضا نسبت به عرضه سبقت مي گيرد، نقش اين سايت‌ها پررنگ تر شده و برخي بليت‌ها را بالاتر از قيمت مصوب مي‌فروشند. معاون هوانوردي و امور بين‌الملل سازمان هواپيمايي کشوري افزود: ايرلاين‌ها موظفند که فروش بليت را يا به‌صورت مستقيم از سايت خود و يا از طريق دفاتر فروش بليت و آژانس‌هايي که مجوز بند الف را دارند انجام دهند. خداکرمي تصريح کرد: سازمان هواپيمايي کشوري به هيچ يک از سايت‌هاي متفرقه مجوز نداده است و براساس مکاتبه اي که انجام داديم، اين سايت‌هاي اينترتي بايد از سازمان مجوز بگيرند و يا اينکه فيلتر شده و بسته مي‌شوند. وي درباره اطلاعات درج شده روي بليت ها نيز اظهار کرد: بليت ها طبق دستور العمل بايد اطلاعات لازم را داشته باشد و معمولا به زبان فارسي و گاهي دو زبانه اين اطلاعات درج مي شود. اما نوع هواپيما در بليت نوشته نمي شود چون موضوع از اهميت ساير عوامل برخوردار نيست و اگر مسافري حساس باشد، مي تواند از متصدي سوال کنند. بر اساس اعلام معاون سازمان هواپيمايي کشوري، کساني که نسبت به خدمات فروش بليت يا پروازها شکايتي دارند مي توانند به سايت سازمان و بخش شکايت ها مراجعه کنند.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.