براي اولين بار صورت گرفت؛
ايجاد دفتر مطالعات و تضمين کيفيت در سازمان هواپيمايي کشوري
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري به منظور ارزيابي عملکرد تخصصي، شناسايي نقاط ضعف، برنامه‌ريزي و پيگيري ارتقاء کيفيت، بهبود مستمر نقش نظارتي و تثبيت جايگاه سازمان نزد مراجع بين‌المللي، دفتر مطالعات و تضمين کيفيت را براي اولين بار ايجاد کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، عليرضا جهانگيريان گفت: سازمان هواپيمايي کشوري متعهد است تا با شناخت نياز‌هاي صنعت هواپيمايي، نسبت به ارتقاء مداوم عملکرد خود جهت انجام وظايف محوله اقدام کند. وي هدف اصلي تشکيل دفتر مطالعات و تضمين کيفيت را ايجاد يک ساز و کار متمرکز و يکپارچه جهت ارزيابي عملکرد تخصصي سازمان، شناسايي نقاط ضعف و برنامه‌ريزي و پيگيري ارتقاء کيفيت انجام وظايف دانست و گفت: اين دفتر امور مطالعاتي مربوط به ارتقاء عملکردي سازمان را راهبري کرده و از انجام مطالعات در سطح صنعت هواپيمايي حمايت مي کند. معاون وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: مديريت مستندات سازمان، شامل شناسايي چهارچوب مقرراتي مورد نياز صنعت هواپيمايي و اطمينان از به روز بودن مقررات سازمان و انطباق آن با الزامات ملي و بين‌المللي و انتشار مقررات و مستندات جهت دسترسي ذينفعان به اين اسناد، از ديگر وظايف مهم اين دفتر به شمار مي رود. جهانگيريان افزود: با توجه به ضرورت بهبود مستمر نقش نظارتي سازمان در صنعت هواپيمايي و تثبيت جايگاه سازمان نزد مراجع بين‌المللي، دفتر مطالعات و تضمين کيفيت از طريق ارزيابي عملکرد تخصصي بخشهاي مختلف و مميزي‌هاي داخل سازماني و نظارت بر تدوين و اجراي برنامه‌هاي اقدامات اصلاحي روند بهبود مستمر خدمات سازمان را پيگيري مي کند. به گفته رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، اين دفتر موظف است تا با تهيه آمارهاي به روز از شاخص‌هاي عملکردي تخصصي، وضعيت عملکردي سازمان را جهت ارائه به مديران ارشد به منظور اتخاذ تصميمات لازم و اولويت‌بندي اقدامات و تخصيص منابع رصد کند. وي، پاسخگويي به سازمان بين‌المللي هواپيمايي کشوري (ايکائو) در خصوص عملکرد سازمان و همکاري در مميزي‌هاي ايمني که از سازمان انجام مي‌شود، را از ديگر مسئوليتهاي اين دفتر برشمرد. معاون وزير راه و شهرسازي خاطر نشان کرد: با ايجاد اين دفتر، وظايف دفتر نظارت بر آموزش و پژوهش صنعت هوانوردي به دفتر مطالعات و تضمين کيفيت منتقل شده و تمامي وظايف نظارتي سازمان در بخش آموزشهاي تخصصي صنعت هواپيمايي که به دريافت گواهينامه حرفه‌اي از سازمان منتهي مي‌شود به دفتر گواهينامه‌ها، امتحانات و امور پزشکي سازمان منتقل شده است. به گفته وي دفتر گواهينامه‌ها، امتحانات و امور پزشکي ماموريت يافته است تا با شناسايي وظايفي که قابل واگذاري به ديگر نهادها و مجامع است، نسبت به تسهيل فرايندهاي نظارتي مربوطه و حذف فعاليتهاي نظارتي غير مرتبط با وظايف سازمان در بخش آموزش صنعت هواپيمايي اقدام کند. گفتني است؛ طي ابلاغي از سوي رئيس سازمان هواپيمايي کشوري آرش خدايي بعنوان اولين مدير اين دفتر منصوب شد. انتهاي پيام/صهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.