رشد66 درصدي صدور گواهينامه هاي خلباني در سال 93
مديرکل دفتر گواهينامه ها، امتحانات و امور پزشکي سازمان هواپيمايي کشوري از رشد 66 درصدي صدور گواهينامه هاي خلباني در سال جاري نسبت به سال گذشته خبرداد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمدرضا کاظمي پور اظهارداشت: در سال جاري872گواهينامه خلباني (Rating, license) صادر شد که نسبت به سال گذشته در حدود 66 درصد رشد داشته است. وي با بيان اين مطلب که صدور گواهينامه ها در کشور براساس تعداد هواپيماها، ايرلاين ها و متقاضيان آموزش خلباني متغير است گفت: گواهينامه هاي صادر شده در سال جاري شامل 250گواهينامه خلباني شخصي (P.P.L)، 270گواهينامه بازرگاني(C.P.L)، 215 گواهينامه مجوز پرواز با دستگاه (IR Rating) و 137گواهينامه حمل و نقل هوايي (A.T.P.L) است. کاظمي پور همچنين در خصوص وضعيت صدور گواهينامه هاي خلباني خارجي اظهارداشت: از سال 78 تا 88 به طور متوسط سالانه 150 گواهينامه خارجي صادر و يا تمديد مي شد اما به دنبال تدوين دستورالعمل خروج خلبانان خارجي از ناوگان حمل و نقل هوايي کشور و گرايش شرکت هاي هواپيمايي به استفاده از خلبانان داخلي، صدور يا تمديد گواهينامه هاي مذکور به 33 فقره در سال 93کاهش يافته است. مديرکل دفتر گواهينامه ها، امتحانات و امور پزشکي سازمان هواپيمايي کشوري حداکثر سن مجاز خلباني در ايران به استناد ايکائو را 65 سال بيان کرد و گفت: تعداد خلبانان جوان در کشور بسيار زياد است.هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.