کنترل و پيشگيري از شيوع بيماري کورونا ويروس از مرزهاي هوايي
مديرکل دفتر گواهينامه ها، امتحانات و امور پزشکي سازمان هواپيمايي کشوري از کنترل و پيشگيري از شيوع بيماريهاي عفوني به ويژه کورونا ويروس (MRC-COV) از مرزهاي هوايي کشور خبرداد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، محمدرضا کاظمي پور اظهارداشت: با توجه به فرارسيدن ايام تعطيلات نوروزي و همچنين با توجه به منطقه جغرافيايي کشور و سفر هموطنان به حج و عتبات عاليات، احتمال ابتلا به بيماري هاي عفوني افزايش مي يابد. وي افزود: به همين منظور جلسه اي به منظور ارائه راهکارهاي کنترل و پيشگيري از اشاعه بيماري عفوني از جمله کورونا ويروس (MRC-COV) به استناد سند 9957 فصل 1،2،6،8 ايکائو و همچنين قوانين بهداشت جهاني IHR، با حضور مسئولين پزشکي هوايي و خدمات پرواز برخي شرکت هاي هواپيمايي، شرکت فرودگاههاي کشور و وزارت بهداشت درمان و مرکز مبارزه با بيماريهاي عفوني در سازمان تشکيل شد. مديرکل دفتر گواهينامه ها، امتحانات و امور پزشکي سازمان هواپيمايي کشوري خاطرنشان کرد: آمادگي در ايام تعطيلات نوروز جهت اورژانس پزشکي فرودگاهي قبل و حين پرواز و انتقال آن به ترمينال فرودگاه و اقدام پزشکي لازم، پذيرش مسافران بيمار ناتوان در پرواز و صدور مجوز پزشکي هوايي براي آنان وفق سند 274 ايکائو، حفظ سلامتي پرسنل پروازي مورد تاکيد قرار گرفت. کاظمي پور خاطرنشان کرد: در اين نشست همچنين بر آمادگي بخش پزشکي هوايي شرکت هاي هواپيمايي و اورژانس پزشکي فرودگاههاي کشور از جمله فرودگاه حضرت امام و مهرآباد اعلام و پاسخگويي به مسافران و تکريم ارباب رجوع و پيشگيري از حوادث احتمالي که منجر به اتفاقات ناگوار و مشکلات جسمي براي مسافر در پرواز مي شود نيز تاکيد شد. وي تصريح کرد: در اين جلسه مقرر شد با توجه به پيک پروازها و عمليات حج ارتباط نماينده پزشکي شرکت هاي هواپيمايي با پزشکان سازمان برقرار و گروه هاي هدف در کلاس هاي آموزشي که از سوي وزارت بهداشت و درمان برگزار مي شود حضور يافته و نتايج حاصله به سازمان هواپيمايي کشوري اعلام شود. انتهاي پيام/صهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.