براي دومين بار صورت گرفت؛
برگزاري کارگاه آموزشي طراحي مسيرهاي هوايي براي کشورهاي عضو گروه D8 در ايران
مديرکل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري از برگزاري کارگاه آموزشي طراحي مسيرهاي هوايي براي کشورهاي عضو گروه D8 در ايران خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، سعيد اکبري اظهار داشت: اين کارگاه آموزشي که براي دومين بار در کشور برگزار مي شود از امروز دوم اسفندماه جاري آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت. وي گفت: کشورهاي شرکت کننده شامل نيجريه، ترکيه، بنگلادش، پاکستان و ايران است که علاوه بر کشورهاي فوق از کشورهاي منطقه خاورميانه در راستاي همکاري هاي فني و علمي از جمله افغانستان، لبنان و سوريه براي شرکت در اين کارگاه دعوت به عمل آمده است. مديرکل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: در اين کارگاه، طراحي دستورالعمل هاي پروازي، مسيرهاي ورودي و خروجي و تقرب به فرودگاهها با استفاده از تجهيزات ناوبري زميني و براساس استاندارد PANS-OPS ايکائو توسط اساتيد ايراني برگزار مي شود. اکبري ارتقا توانايي هاي کشورها در طراحي مسيرهاي پروازي براساس استانداردهاي ايکائو و مسائل به روز شده ايکائو را ازجمله اهداف کارگاه مذکور برشمرد و گفت: با توجه به اينکه کشورهاي منطقه در طراحي مسيرهاي پروازي دچار کمبود نيروي انساني هستند انتقال دانش و همکاريهاي فني در اين زمينه سبب ارتقا همکاريهاي فني و علمي بين کشورهاي عضو مي شود. وي يادآورشد: در راستاي همکاريهاي آموزشي و مشاوره هاي فني و علمي به ساير کشورها تاکنون دوره آموزشي بازرسان و مدرسان ايمني مخابرات هوانوردي سازمان هواپيمائي کشوري ايران به مميزان مخابرات هوانوردي پاکستان و کارگاه آموزشي طراحي دستورالعمل هاي پروازي (D8 Flight procedure design work shop) با حضور برخي کشورهاي عضو D8و دوره بازآموزي برج مراقبت پرواز و رادار مرکز کنترل فضاي کشور براي 83 نفر از کنترلرهاي کشور سوريه در کشورمان برگزار شده استهنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.