آغاز هشتمين اجلاس ايكائو از 20 ارديبهشت ماه در جزيره كيش
مديركل حوزه رياست و روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري از برگزاري هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs (Machine Readable Travel Documents) در ايران خبرداد.

محمد سعيد شرفي اظهار داشت: هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs و اولين اجلاس جهاني MRTDs در ايران با حضور بيش از 50 كشور عضو ايكائو و با هدف مقابله با جرائم سازمان يافته از 20 ارديبهشت ماه سال جاري به مدت سه روز در جزيره كيش برگزار مي شود.

وي افزود: اين اجلاس با هماهنگي و همكاري سازمان هواپيمايي كشوري و سایر دستگاه‌های عضو ستاد گذرنامه، وزارت كشور، ياتا، اينترپل و برخي از شركت هاي بين المللي، وزارت امور خارجه، اطلاعات و پليس ناجا در حوزه تخصصی اسناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین یا MRTDs (Machine Readable Travel Documents)  كارش را دنبال خواهد كرد.

شرفي خاطرنشان كرد: موضوع ارتقاء امنیت گذرنامه‌ها یک موضوع بسیار مهم و مورد توجه جهانی است و همه کشورها تلاش دارند تا به هر نحو ممکن آن را افزایش دهند و همه ساله سازمان هواپیمایی بین‌المللی ایکائو به عنوان یک نهاد خاص در سازمان ملل متحد به امور هوانوردی غیر نظامی و مسافرت‌های بین‌المللی نظارت دارد و وظیفه ارائه مجموعه‌ای از استانداردها‌ی امنیت پرواز مانند استانداردسازی‌های اسناد گذرنامه را بر عهده دارد.

 مديركل حوزه رياست سازمان هواپيمايي كشوري يادآورشد: علاقه مندان در صورت كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به نشاني  http://www.icao.int/Meetings/ICAOTRIP-Iran-2016 مراجعه كنند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.