توسعه حمل و نقل هوایی در جهان مرهون همکاری های جدی تمامی اعضای ایکائو است

هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs (Machine Readable Travel Documents) صبح امروز با حضور رئیس سازمان هواپیمایی  کشوری, معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور, رئیس دفتر منطقه ای ایکائو و 50کشور عضو سازمان جهانی هواپیمایی کشوری در مركز همایش های بین المللی كیش آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این اجلاس به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهارداشت: ایران به منظور اجرای MRTD و منابع انسانی اقدامات مهمی انجام داده است که از آن جمله توسعه حمل و نقل هوایی, ارتباطات و نظارت در راستای استاندارد سازی و ارتقا سامانه های کمک ناوبری و سیستم های نظارتی می توان اشاره کرد.

وی افزود: موضوع ارتقاء امنیت گذرنامه‌ها یک موضوع بسیار مهم و مورد توجه جهانی است و کشورهای متعاهد عضو سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ضمن حفظ حریم شخصی مسافران, امنیت هوانوردی را با ارتقا استانداردسازی اسناد سفر و انطباق آن با اطلاعات الکترونیکی مسافر انجام داده اند.

وی افزود: همچنین ایران به عنوان عضوی از ایکائو با برگزاری سمینار MRTD تلاش کرده است تا در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک ایکائو و رسیدن به استانداردها زمینه های لازم را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه فرودگاه بین المللی امام  خمینی به لحاظ موقعیت مناسبی که دارد به یک منطقه آزاد و همچنین منطقه ویژه اقتصادی تبدیل خواهد شد و سفرهای شرق وغرب را تسهیل خواهد کرد, گفت: 80 فرودگاه عملیاتی در ایران خدمات بین المللی و داخلی ارائه می کنند و برنامه ها و طرح های توسعه حکایت از این خواهد داشت در آینده فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان مرکز هوانوردی در منطقه و هسته اصلی هوانوردی ایران جهت توسعه و افزایش ظرفیت صنعت هوانوردی تبدیل شود.

وی افزود: ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) در سال گذشته رشد 6 درصدی سالانه افزایش ترافیک را تجربه کرده است و برخی اقدامات برای توسعه آتی مرتبط به ارتقا ظرفیت این فرودگاه در دست اقدام است.

وی در پایان از مشارکت وهمیاری تمامی دست اندرکاران برگزاری این اجلاس قدردانی کرد.

گفتنی است؛ اجلاس MRTD با هماهنگي و همكاري سازمان هواپيمايي كشوري و سایر دستگاه‌های عضو ستاد گذرنامه، وزارت كشور، ياتا، اينترپل و برخي از شركت هاي بين المللي، وزارت امور خارجه، اطلاعات و پليس ناجا در حوزه تخصصی اسناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین یا MRTDs (Machine Readable Travel Documents) در حوزه تخصصی اسناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین MRTD تا 22 اردیبهشت ماه در مركز همایش های بین المللی خلیج فارس ادامه دارد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.