هشتمين اجلاس بين المللي ايكائوMRTDs به كار خود پايان داد
رضا جعفرزاده مشاور رسانه اي و مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي از پايان كار هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs خبرداد.
محمد سعید شرفی مدیر کل حوزه ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در آیین اختتامیه هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs (Machine Readable Travel Documents با قدردانی از سازمان ایکائو به لحاظ فرصت میزبانی به ایران گفت: به رغم وجود محدوديت ها، ايمني صنعت حمل و نقل هوايي ايران بالاتر از سطحی قرار دارد که بسیاری از کشورها به لحاظ ایمنی در آن قرار دارند.

 وي با بیان اینکه ایران در مدیریت حمل و نقل هوایی نقش مهمی دارد، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری مایل است به مراجع ذی صلاح اعلام کند که این سازمان همواره تلاش مي كند بر محور استانداردهای ایکائو حرکت کند.

شرفي افزود: ايران همانند ساير نهادهاي بين المللي كه اهداف استراتژيك ايكائو و نهادهاي ذيربط را اعمال مي كنند، براي ايجاد زيرساخت ها حتي علي رغم مواجه با تحريم ها در بالاترين سطح حركت  مي كند.

مدیر کل حوزه ریاست سازمان هواپیمایی کشوری تصريح كرد: هرچند كه تحریم ها بسیار برای ما پرهزینه بوده اما هرگز اجازه ندادیم ایمنی پروازهاي ما را با مخاطره روبرو کند.

وي با بيان اينكه حمل و نقل هوايي ايران توانسته 80 میلیون مسافر را مديريت كند، گفت: ایران در زمینه PKD کمیته تخصصی تشکیل داده و برای تامین و به روز رسانی آخرین نسل از تجهیزات مرتبط با امنیت، این عزم و اراده وجود دارد که کشورهای همسایه را در این زمینه ياري كند.

شرفي با اعلام اینکه تلاش داریم این ظرفیت را در سالهای آینده دو برابر کنیم گفت: هدف ما نه تنها در زیر ساخت های فرودگاهی است بلکه می خواهیم رضایتمندی مسافران را افزایش دهیم .

مدیر کل حوزه ریاست سازمان هواپیمایی کشوری ارتقا ایمنی را یکی دیگر از اهداف مهم سازمان برشمرد و افزود: از ایکائو می خواهیم در دستیابی به این مهم و نوسازی به ما کمک کند .

در ادامه اين مراسم مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپیمایی کشوری نیز با بیان اینکه حمل و نقل هوایی نقش مهمی در رشد و توسعه و ارتباط بین کشورها و ملت ها ايفا مي كند، افزود: از همین رو مورد توجه سازمان های بین المللی است و بیشتر مصوبات در حوزه بین المللی با نگاه به این موضوع تدوين و تصويب مي شود.

مرتضی دهقان افزود: سازمان جهانی هواپیمایی پیشنهاد داده با هماهنگی امنیتی، تسهیلاتی بین دستگاه ها ايجاد شود که در کشور ما هم برنامه ملی امنیت تصویب و کمیته امنیت هوانوردی هم به صورت مرتب جلسه های خود را انجام می دهد .

وی گفت: در پی تصویب برنامه ملی تسهیلات هستیم تا تعادلی میان امنیت و تسهیلات ایجاد کنیم و خدمات خوب از لحاظ امنیتی به مسافران ارائه دهیم در کشورما هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در حوزه حمل و نقل هوایی وجود دارد و بحث راه اندازي AIP مطرح است كه به دنبال استقرار آن با همكاري همه بخش ها هستيم.

* معاون دفتر منطقه‌‌ای ایکائو :هیچ کشوری نباید از پیوستن به PKD باز بماند

محمد سماوی معاون دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه با ابرازرضایت از برگزاری هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو گفت: 300 نماینده از کشورها و شرکت های مختلف خارجی در این اجلاس حضور داشتند و موضوعات خوبی مطرح شد.

وی با بیان اینکه حرکت جهانی به سمت فناوری مدارک ماشین خوان آغاز شده افزود: از سال 2015 بايد همه مدارکی که ماشین خوان نبودند از دور خارج می شدند و برخی کشورها از جمله ایران گذرنامه الکترونیک را تولید کردند.

سماوی تاکید کرد: باید کشورها را برای پیوستن به PKD تشویق کنیم و ایکائو تلاش دارد با توجه به ویژگی های مندرج در سند 9303 هیچ کشوری از این موضوع جا نماند.

معاون دفتر منطقه ای ایکائو تصریح کرد: از همين روز سمينارهايي در راستاي مطرح كردن اين موضوع برگزار مي شود و اجراي اين امر نيازمند همكاري منسجم كشورهاست.

گفتني است؛ هشتمين اجلاس بين المللي ايكائو MRTDs (Machine Readable Travel Documents كه از 20 تا 22 ارديبهشت در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس برگزار شده بود پس از سه روز فعالیت تخصصی ظهر روز چهارشنبه به کار خود پایان داد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.