مجوز وارسي پرواز به شركت فرودگاههاي كشور اعطا شد
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با اعلام اين خبر گفت: در مراسم رونمايي هواپيماي فلايت چك كه با حضور وزير راه و شهرسازي برگزار شد مجوز صادره از سازمان هواپيمايي كشوري توسط دكتر آخوندي به شركت فرودگاهها و نابري هوايي اعطا شد.

رضا جعفرزاده گفت: در اين مراسم وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه یک فروند هواپیما فلایت‌چک کافی نیست و باید هواپیمای دوم و در صورت لزوم هواپيماي سوم داشته باشیم، اظهارداشت: صنعت هوانوردی در لبه و مرز توسعه فناوری جهانی از حیث ناوبری، فرودگاه، ناوگان و سیستم‌های الکترونیک است و توسعه این صنعت در ایران نوعی حضور در صحنه بین‌المللی و افزایش قدرت رقابت‌پذیری در جهان محسوب می‌شود.

عباس آخوندی گفت: امروز در تدارک گام و اقدامی بزرگ در جهت توسعه صنعت هوانوردی ایران هستیم. صنعت هوانوردی موضوع بسیار مهمی برای ما در ایران است، این صنعت قطعا در مجموعه حمل و نقل صنعتی پیشران است و می‌تواند موجبات توسعه منافع در نقاط مختلف ایران با سرعت را زیاد فراهم کند.

وی ادامه داد: شاید هیچ صنعت حمل و نقلی به میزان صنعت هوانوردی در توسعه مناطق نقش اساسي به جهت برد سرعتمند آن نداشته باشد و این یکی از دلایل توجه ما به آن است. ما ظرفيت هاي خالي زيادي داريم كه به دليل نداشتن ناوگان كافي از اين ظرفيت ها استفاده نمي شود بنابراین، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند تاثیر گسترده‌ای داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امکان فعالیت سرمایه‌گذاران در کنار گردشگری، رفاه هموطنان و توسعه صنعت هوانوردی نمایان می‌شود چراکه این صنعت٬ صنعتی پیشران است، تصریح کرد: صنعت هوانوردی در لبه و مرز توسعه فناوری جهانی از حیث ناوبری، فرودگاه، ناوگان و سیستم‌های الکترونیک است و توسعه این صنعت در ایران نوعی حضور در صحنه بین‌المللی و افزایش قدرت رقابت‌پذیری در جهان است.

وی گفت: ایران به مفهوم تمدنی خود در مجموعه کشورهای منطقه نقش مرکزی دارد و در نقشه جغرافیای سیاسی در چهارراه شرق و غرب یک ظرفیت قابل توجهي دارد كه به مسئولیت ایران در صحنه بین‌المللی تمایل بیشتری نشان داده مي شود، البته که باید در کنار اين ظرفیت ها نقش را به درستی ایفا کنیم. مسئولیت همان اندیشه برد برد است، در نتیجه آن به برد ایران و برد منافع بین‌المللی می‌رسیم که در صنعت هوانوردی ایران باید سرمایه‌گذاری گسترده‌ای صورت گیرد.

***مه آبادي: فلایت چک ايران هواپیمایی استراتژیک و بهترین در جهان است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم به پرواز در آمدن و عملیاتی شدن هواپیمایی فلایت چک این شرکت در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: هواپیمایی که توسط شرکت فرودگاهها برای عملیات وارسی پروازی خریداری شده؛ کاملا استراتژیک و ضامن کارکرد هرچه بهتر سامانه‌های کمک ناوبری در فرودگاه‌های کشور است.

رحمت اله مه آبادی، خرید و پرواز فلایت چک را موفقیتی برای صنعت هوانوردی کشور توصیف کرد و گفت: این هواپیما در شرایط سخت تحریم خریداری شده و به عنوان بهترین هواپیمای موجود جهان دارای جدید ترین امکانات و شاخصه‌های لازم برای وارسی های پروازی است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: ما می‌توانستیم از گزینه‌های مختلف استفاده کنیم و حتی این موضوع را به خارجی‌ها بسپاریم اما سیاست وزیر این بود که با استفاده از فرصت پیش آمده مشکلات را حل کنیم و در اینجا بود که مرکز آموزش فنون هوایی را تقویت کردیم.

مه آبادی ادامه داد؛ بر همین اساس برآن شدیم خدمات وارسی پروازی را در همین مرکز انجام دهیم  تا بتوانیم از این طریق بخشی از اقتصاد مقاومتی را نیز محقق کنیم.

وی با اعلام اینکه صلاحیتهای لازم حقیقی و حقوقی برای این کار انجام و گواهینامه های لازم از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت شد، به‌طور ویژه از علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری، تقوایی معاون استاندارد پرواز، علی عسکری مدیرکل دفتر عملیات، حسنلو مدیر کل قابلیت پرواز، کاظمی پور دفتر گواهینامه‌های سازمان  هواپیمایی کشوری و عبدالرحیم کاشف علیپور سرپرست مرکز آموزش فنون هوایی تشکر کرد.

مه‌آبادی در بخش دیگری از سخنانش اجرای مرحله نخست پروژه آسمان ایرانشهر را در سال گذشته به عنوان یکی از پروژه‌های مهم و استراتژیک دولت تدبیر و امید توصیف کرد و گفت: با اجرای این پروژه موفق به ایجاد 1100 کیلومتر راه هوایی جدید، 9 مسیر داخلی و افزایش سکتورها از 7 به 11 سکتور شدیم و در بسیاری از فرودگاه‌ها زیرساخت‌ها را توسعه دادیم که در این باره می‌توان به باند 29 راست فرودگاه مهرآباد و موافقتنامه خرید 3 دستگاه رادار برای فرودگاه اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران تصویب قانون خاص شرکت را که با حمایت دولت و وزیر راه و شهرسازی انجام شد، گامی خوب برای شروع فعالیت‌های امسال شرکت دانست و اعلام کرد؛ در حال مذاکره با فرماندهان نظامی و ستاد کل نیروهای مسلح هستیم تا با کمک دولت بتوانیم امسال مرحله دوم پروژه آسمان ایرانشهر را اجرا کنیم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خلبانان و کروی پروازی هواپیمایی فلایت چک ساقط شده سازمان هواپیمایی کشوری در سال 92 و دعا برای استمرار سایه مقام معظم رهبری، برای دولت تدبیر و امید در اجرای برنامه‌هایش آرزوی موفقیت کرد.

***عابدزاده: دولت برای حمل و نقل هوایی سنگ تمام گذاشت

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه دولت برای حمل و نقل هوایی سنگ تمام گذاشته، گفت: فرصت هایی را که دولت برای این بخش از صنعت فراهم کرده در طول تاریخ بی سابقه است.

علی عابد زاده افزود؛ با این شرایط این قول را می دهیم که حمل و نقل هوایی کشور همچون ید واحده، یک دست و یکپارچه تلاش کند تا برنامه های دولت را به ظهور برساند.

عابدزاده افزود: همانگونه که نیروی انسانی در شبکه حمل و نقل هوایی طی سالهای اخیر توانست ناوگان نظامی و غیرنظامی را به خوبی به حرکت درآورد، این ظرفیت وجود دارد که نقش بسیار زیادی را در توسعه کشور در همه ابعاد بر عهده گیرد و با توجه به ظرفیت جغرافیایی و تعداد مسافر موجود در فرودگاههای سراسر کشور، به اقتصاد پایدار کشور کمک کند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد؛ ما وظیفه سنگینی بر عهده داریم و باید مانند دوران دفاع مقدس، به خواسته مردم عمل کنیم و سهم حمل و نقل هوایی را در توسعه کشور افزایش دهیم.

نقش حمل‌ونقل هوایی در GDP افزایش می‌یابد

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه‌ریزی برای بهبود جایگاه صنعت هوانوردی کشور در شاخص GDP و عملیات توریستی خبر داد و گفت: در صنعت حمل و نقل راه بزرگی در پیش است و این صنعت توانایی توسعه کشور را دارد چرا که کلیه کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا نیز از صنعت هوایی بالایی برخوردارند و این ظرفیت در داخل کشور ما نیز دیده می شود.

وی افزود: شرایط جغرافیایی کشور به لحاظ بازرگانی و با توجه به جمعیت کشور باید پاسخگوی تقاضای داخل کشور باشیم چرا که کشور ما از دیرباز ارتباط تنگاتنگی با دنیا داشته است و این نیاز به صورت روزافزون در حال گسترش است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی و با حمایت دولت و مجلس صنعت هوانوردی کشور روز به روز پیشرفته تر میشود و امروز باید تمامی خواسته های مردم را جامه عمل بپوشانیم و سهم از دست رفته حمل و نقل هوایی و توریسم کشور را در تولید ناخالص داخلی کشور گسترش دهیم و روند جابجایی در کشور را توسعه داده تا بتوانیم به استانداردهای روز دنیا نزدیک شویم.

عابدزاده تاکید کرد: صنعت هوانوردی از یک سو باید سهم خود را در GDP افزایش دهد و از سوی دیگر در حوزه‌هایی مانند حمل‌ونقل بار و مسافر نیز فعالیت‌های خود را پیگیری کند. ما برای اینها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و امید داریم تا این شرایط اجرایی شود.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.