توضيح روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري در مورد يك خبر
نظر به اينكه در دو سه روز گذشته مطالبي تحت عنوان ماجراي لو رفتن سوالات
آزمون خلباني در رسانه ها منتشر شده است، توضيحات روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري به شرحل ذيل به اطلاع عموم مي رسد.
همانطور كه مطلع هستيد جايگاه سازمان هواپيمايي كشوري نظارتي و حاكميتي است و وظايف محوري آن تطبيق قوانين و مقررات در دست اجرا با قوانين و مقررات بين المللي است و در همين راستا اصلاحاتي در بخش هايي از سازمان در دست اقدام بوده است كه دفتر گواهينامه ها امتحانات و امور پزشكي نيز از آن مستثني نيست.

در صورت دريافت هرگونه گزارشي در خصوص عدم سلامت آزمون هاي سازمان، و مواردي از اين دست ابزارهاي لازم براي رسيدگي به اينگونه موارد در سازمان پيش بيني و اجرا شده است كه بعضا اصلاح و يا اصلاحات صورت گرفته ناشي از يافته ها و اشكالات منجر به تغيير ساختارها شده است اين موضوع نه صرفا در دفتر گواهينامه ها كه در ساير بخش هاي سازمان نيز انجام شده و مي شود. كه شايعه مطرح شده در مورد آن دفتر نيز از آن مستثني نبوده است حال چرا و چگونه اين موارد به رسانه ها كشيده شده است بسي جاي تامل دارد.

در ادامه ذكر اين نكته خالي از لطف نيست كه گفته شود رسيدگي به عدم تطابق الزامات برگزاري امتحانات و وجود مغايرت با مقررات مذكور همواره شرح وظايفي بوده كه در سنوات گذشته نيز انجام و اشكالات و يافته هايي وجود داشته كه منجر به تغيير اصلاح ساختار و دستورالعمل هاي  مرتبط و روش ها شده و اين روند با كار كارشناسي و در چارچوب هاي تعريف شده مورد توجه قرار گرفته است لذا سازمان هواپيمايي كشوري همواره جهت به روز رساني قوانين و مقررات و فرايندهاي اجرايي كه منجر به ارتقاء ايمني در صنعت است حساسيت هاي لازم را به خرج داده است.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.