با صدور مجوز اوفك، راههاي اوليه ورود هواپيما هموار شده است
رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: با صدور مجوز OFAC، راههاي اوليه ورود هواپيما هموار شده است.

علي عابدزاده اظهارداشت: براساس آنچه قبلا پيش بيني مي شد ادامه مذاكرات پس از توافق نامه هسته اي در خصوص توسعه ناوگان هواپيمايي كشور اگر چه ممكن بود مدت زماني به طول بيانجامد اما بنا به شرايط و جذابيت بازار كه همگان در اجلاس هوانوردي و هيات هاي اعزامي از اروپا، آمريكا و كمپاني هاي سازمان هواپيمايي در ابراز علاقه براي حضور در اين عرصه از خود نشان دادند راهها به تدريج هموار  و  نه تنها بخش دولتي، كه امكان مذاكرات مستقيم شركت هاي خصوصي با كمپاني هايي سازنده هواپيما فراهم شود.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه انجام زيرساخت هاي لازم براي ورود هواپيماهاي جديد به موازات توسعه ناوگان در حال انجام است گفت: نياز سنجي هاي لازم در خصوص ناوگان صورت گرفته و همانطور كه قبلا اختصارا به آن اشاره شده است براي فعال كردن فرودگاههاي بي پرواز و يا كم پرواز و براي حركت به سمت اقتصادي شدن فرودگاههاي و اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي به ايرلاين ها توصيه شده است تا حدالامكان براي افزايش هواپيما با ظرفيت هاي پائين اقدام نمايند.

عابدزاده اظهاراميدواري كرد با وجود مجوز صادر شده و مذاكرات پيش روي بتوانيم شاهد ورود اين هواپيماها به كشور باشيم.

وي با بيان اينكه مذاكرات و پيگيريهاي ايرلاين ها محدود به شركت هاي بوئينگ و ايرباس نيست گفت: آنچه در اين خصوص بسيار حائز اهميت است فراهم شدن جو رقابت هاست كه شركت هاي هواپيمايي دولتي و خصوصي مي توانند از اين فرصت به دست آمده استفاده و نسبت به افزايش ناوگان خود و نوسازي آن اقدامات جدي تري را صورت دهند.
رئيس سازمان هواپيمايي كشوري در پايان با بيان اينكه شرايط و محدوديت ها در گذشته و وجود نرخ هاي تكليفي از طرف دستگاههاي حاكميتي موجب تضعيف ساختار مالي شركت هاي خصوصي شده است، از حوزه هاي اقتصادي و به خصوص بانك ها خواست تا با شركت هاي هواپيمايي در جهت تامين منابع مالي آنها همكاري بيشتري داشته باشند.

وي به بانك ها اطمينان داد با فضاي ايجاد شده و آزادي عمل منطقي و اصولي، شركت ها اين پتانسيل را خواهند داشت با اصلاح ساختار مالي پاسخگوي تعهدات مالي و بانكي خود باشند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.