ديدار وزير حمل و نقل آلمان با رئيس سازمان هواپيمايي كشوري
به دنبال توسعه همكاري ايران با كشورهاي اروپايي در دوره پسا برجام، روز گذشته وزير حمل و نقل آلمان در راس هياتي عالي رتبه متشكل از نمايندگان مجلس فدرال آلمان و مقامات ارشد فرودگاه هاي مونيخ و فرانكفورت با رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ديدار و گفت و گو كرد.

در اين ديدار علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با اشاره به اينكه با پذيرش برجام بزرگترين گام ها به منظور ارتباط با كشورهاي مختلف برداشته شده افزود: صنعت حمل و نقل هوايي در دوران تحريم بيشترين فشارها را متحمل شد اما توانستيم با همكاري و تلاش هاي همه جانبه صنعت حمل و نقل هوايي را سرپا نگه داريم.

وي سابقه پرواز بين ايران و كشور آلمان را بيش از 50 سال عنوان كرد و گفت: در امور فرودگاهي آمادگي داريم تا پيشنهادات و طرح هاي مختلف طرف هاي آلماني را مورد بررسي و كارشناسي قرار دهيم.

عابدزاده با بيان اينكه كشور ايران ظرفيت تبديل شدن به مقام اول در منطقه خاورميانه را داراست پيشنهاد كرد كارگروهي در زمينه پيگيري امور مربوط به حمل و نقل هوايي تشكيل و مسائل مربوط به امور فني و همكاري در انجام تعميرات هواپيماها و همكاري با شركت MTU، امور مربوط به بازرگاني و سرمايه گذاري و همكاري هاي شركت هاي هوايي في مابين فرودگاهها، امور مربوط به فناوري و ساختار سازماني (LBA) مورد بررسي قرار گيرد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري به امضاي موافقتنامه جديد حمل و نقلي ايران و آلمان به منظور توسعه روابط دو كشور اشاره كرد و افزود: در حال حاضر بين دو كشور ايران و آلمان 25 پرواز در هفته انجام مي شود.

وي ابراز علاقه مندي خود به منظور استفاده از ظرفيتهاي صنعت حمل و نقل آلمان را اعلام و اظهارداشت: به دليل وجود 10 فرودگاه بين المللي در ايران فضا براي همكاري و سرمايه گذاري وجود دارد و چنانچه اعتبارات لازم تامين شود مي توان برنامه هاي گسترده براي دو كشور در حوزه صنعت حمل و نقل هوايي تدوين كرد.

در ادامه الكساندر دوبرينت وزير حمل و نقل آلمان نيز ضمن موافقت با تشكيل كارگروه آموزشي بين دو كشور اظهارداشت: كشور ايران و آلمان داراي يك سنت ديرينه هستند و اميدواريم در امور حمل و نقل هوايي با پيشرفت هايي كه طي ماههاي اخير توسط ايران صورت گرفته دوباره بتوانيم همكاري هاي گذشته مان را ادامه دهيم.

وي افزود: علي رغم وجود شرايط تحريم در ايران همكاران شما در صنعت حمل و نقل هوايي توانايي خيلي خوبي را از خود نشان دادند و همواره پروازها را به صورت ايمن در آسمان انجام دادند.

وزير حمل و نقل آلمان اظهارداشت: در كنار مسائل فناوري و پشتيباني علاقه مند هستيم در خصوص تامين منابع مالي همكاريهاي تازه اي را از سر گيريم.

همچنين در ادامه اين نشست پروش مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران نيز در اين نشست ضمن بيان مشكلات موجود براي انجام فعاليت هاي مالي در زمينه هوايي با آلمان  گفت: اين شركت همكاري هاي زيادي را با شركت هاي آلماني آغاز كرده و اميدوار است كه طرف آلماني نسبت به رفع مشكلات و تسهيل فعاليت مالي زمينه همكاري هاي رو به توسعه اي را شاهد باشيم.

گفتني است؛ ضرورت همكاري هاي بانكي در زمينه انتقال درآمدهاي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران و همكاري شركت هاي سوخت رساني در آلمان به منظور تحويل سوخت به هواپيماهاي ايراني از ديگر موضوعات مورد مذاكره بين دو كشور به شمار مي رود و مقرر شد در زمينه تثبيت موافقت نامه هوايي نيز پس از رفع كاستي ها، سند موافقتنامه هوايي بين دو كشور امضا شود.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.