پيش نويس مقررات نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك تدوين شد
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري، از تدوين نسخه پيش نويس مقررات نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك خبرداد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، محمد جواد تقوايي اظهارداشت: با توجه به لزوم توسعه فعاليت، ارتقا ايمني و انضباط بخش هوانوردي عمومي، نسخه پيش نويس مقررات "نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك" تدوين و جهت بهره برداري ذينفعان و ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات بر روي پايگاه اينترنتي سازمان هواپيمايي كشوري قرار گرفته است.

وي افزود: اين دستورالعمل با رويكرد توسعه و تسهيل در بهره برداري اين دسته از وسايل پرنده و با مشاركت حداكثري فعالين و نخبگان اين حوزه و با استفاده از تجربيات و مطالعات گذشته و روندهاي موجود در ديگر كشورها تدوين شده است.

تقوايي تصريح كرد: از موارد قابل توجه اين مقررات مي توان به تطابق آن با كليه قوانين و مقررات بالادستي، درنظر گرفتن باشگاههاي ورزشي هوايي، ايجاد مراكز معاينه فني، ايجاد مراكز تفريحي جهت وسايل پرنده غير فوق سبك مانند بالن و گلايدر و امكان بهره برداري شخصي از وسايل اشاره كرد.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه بكارگيري سرمايه هاي موجود در بخش هوانوردي عمومي مي تواند زمينه هاي رشد فرهنگ هوانوردي عمومي و افزايش فرصتهاي اشتغال بيشتري را ايجاد كند، اظهار داشت: اين سازمان در آينده نزديك اقدامات موثري جهت رفع موانع قانوني توسعه هوانوردي عمومي در زمينه بهره برداري از وسايل پرنده سنگين نيز به عمل خواهد آورد. 

گفتني است، علاقه مندان مي توانند براي ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات و همچنين دريافت برنامه زمان بندي جهت اجرا و پياده سازي الگوي مقرارتي جديد در حوزه گواهينامه هاي عملياتي به سامانه قوانين و مقررات سازمان هواپيمايي كشوري به آدرس http:/www.cao.ir/rules مراجعه كنند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.