نشست اعضاي فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي و بانوان شاغل در صنعت هوانوردي با رئيس سازمان هواپيمايي كشوري
جلسه اعضاي فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي، بانوان شاغل در صنعت هوانوردي با حضور رئيس سازمان هواپيمايي كشوري عصر روز چهارشنبه تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، علي عابدزاده در اين نشست اظهارداشت: علي رغم وجود تحريم هاي طولاني مدت عليه كشورمان اما توانستيم با كمك تمامي متخصصان و همكارانمان اين صنعت را حفظ و تمامي استانداردهاي بين الملل را رعايت كنيم.

وي با بيان اينكه ظرف يكسال اخير توانستيم بسياري از مسائل و مشكلات كه عامل جدي عقب ماندگي صنعت بود را مرتفع كنيم افزود: به طور حتم گام هاي موثري را در آينده نزديك طي خواهيم كرد و در تلاش هستيم مشكلات نيروي انساني به ويژه بانوان شاغل در اين صنعت را به حداقل برسانيم چرا كه با توجه به كيفيت فعاليت خانمهاي كروي پرواز در هواپيماها، بسياري از شركت هاي هواپيمايي از اين قشر استقبال مي كنند.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري در ادامه اظهارداشت: بي شك حمايت و همراهي دستگاهها مي تواند در رسيدن به اهداف بسيار موثر باشند.

فاطمه سعيدي عضو فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: تا به امروز ما صنعت هوانوردي را مردانه تصور مي كرديم اما با حضور در اين جمع مي بينيم كه بانوان شاغل در صنعت هوانوردي همه جوان و توانمند هستند و اين باعث افتخار ماست.

وي افزود: حضور بانوان در اين صنعت به ويژه در بخش هاي فني- مهندسي نه تنها تعدادشان كم نيست بلكه در كارهاي مديريتي نيز حضوري فعال و چشمگير دارند.

سعيدي تصريح كرد: صنعت هوانوردي بيش از ساير بخش ها متحمل فشارهاي ناشي از تحريم بوده است به همين دليل مديريت اين بخش قابل تقدير است.

فاطمه ذالقدر نماينده مردم تهران نيز با اشاره به توانمندي زنان شاغل در اين صنعت اظهارداشت: مي خواهيم تعامل بين مجلس شوراي اسلامي و شما بيش از پيش وجود داشته باشد تا بتوانيم مشكلات و معضلات اين صنعت را حل كنيم مطمئنا در يك تعامل با صنعت هوايي كشور بسياري از اين معضلات حل خواهد شد و يكي از اين موارد ساماندهي نيروي انساني بويژه بانوان شاغل در اين صنعت است.

وي افزود: هم اكنون غرب متعجب است از حضور موفق و مقتدر زنان ما  در تمامي عرصه ها.

تاج الديني عضو ديگر فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: با توجه به اينكه در اين دوره از مجلس شوراي اسلامي حضور بانوان بيشتر از گذشته است لازم است امروز نگاه مان را به جامعه زنان تغيير دهيم و جامعه زنان انتظار دارد از حق و حقوق آنان دفاع كنيم.

طيبه سياووشي نايب رئيس اول فراكسيون زنان مجلس گفت: بسيار خوشحالم در جمعي هستم كه زنان شجاع و جسوري توانسته اند به رغم شرايط ناهموار شرايط اجتماعي و فرهنگي به شغلي دسترسي پيدا كنند كه عرصه مردانه محسوب مي شود.

وي اظهاراميدواري كرد با حضور در اين جمع بتوانيم مسائل و مطالبات اين جمع تلاشگر را پيگيري كنيم.

در ادامه اين نشست دكتر عرفانيان مشاور وزير راه و شهرسازي در امور بانوان را عنوان كردند.

در پايان شهناز علي بابايي مشاور امور بانوان سازمان هواپيمايي كشوري نيز گزارشي كوتاه از فعاليت هاي انجام شده با توجه به طرح ها و برنامه هاي سازمان ارائه كردند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.