پیام رئيس سازمان هواپيمايي كشوري خطاب به كاركنان صنعت هواپيمايي به مناسبت ورود اولين هواپيماي قرارداد اخير با ايرباس
رئيس سازمان هواپيمايي كشوري به مناسبت ورود اولين هواپيماي قرارداد اخير با ايرباس خطاب به كاركنان صنعت هواپيمايي پیامی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می باشد:
به نام خدا
 
همكاران عزيز و شاغلان در صنعت هوانوردي؛ امروز اولين هواپيماي خريداري شده در قراردادهاي اخير، به شكل مستقيم از كارخانه سازنده به يكي از خطوط هواپيمايي كشور تحويل داده شد.
 امروز روز ويژه‌اي در صنعت هواپيمايي كشوري است، روزي است كه سعي و تلاش و پايداري شما بر سر حفظ صنعت هواپيمايي كشوري در شرايط دشوار تحريمها و محدوديت منابع به نتيجه رسيد و اولين نشانه هاي قطعي دسترسي به محصولات به طريق مستقيم و با تأمين مالي متعارف در دنيا فراهم آمد. 
از این تاریخ بايد بيشتر ازآنچه كه از قبل انجام داده‌ايم، فعاليت كنيم. شايد تا کنون بخش عمده اي از مشكلات خودمان را در نبود هواپيماي مناسب و تحريم ها مي‌ديديم، ليكن از اين پس بايد باوركنيم كه رشد و توسعه صنعت هوانوردي در دستان ما است و توسعه صنعت وظيفه اي است كه بايد در برابر آن بيش از پيش پاسخگو باشيم.
اين نشانه اوليه و البته مهم، گشايش در صنعت هواپيمايي كشور با اتكا بر توانايي هاي ملي ما بدست آمده است. مذاكرات طولاني و پيچيده در دوره هاي مختلف براي اثبات حقانيت كشور  به پشتوانه دارايي‌ها و توانمندي‌هاي ملي در دست انجام بوده و ظرفيت ها و توانايي هاي عمده در جمهوري اسلامي ايران كه با زحمات و تلاشها و راهنمايي های طيف وسیعی از مردم و مسئولين فراهم شده بود اين فرصت را براي صنعت هواپيمايي كشور رقم زده است.
نوسازي ناوگان هواپيمايي و ايجاد چشم انداز برخورداري از يك صنعت توسعه يافته، ما كاركنان و مديران اين صنعت را بيش از پيش در برابر جمهوري اسلامي، امام راحل، مقام معظم رهبري، شهداي گرانقدر كشور و مردم عزيزمان وام‌دار ساخته است.
 بر ما فرض است كه قدر فرصت هاي در اختيار گذاشته شده كه به بهاي سختي‌ها، پايمردي‌ها و پافشاري بر آرمان‌هاي جمهوري اسلامي ايران براي اين صنعت بدست آمده است را بدانيم و نهايت سعي و تلاش خود براي توسعه صنعت هواپيمايي، آنگونه كه لايق مردم و نظام جمهوري اسلامي ايران است به كار بنديم.
  حفظ و ارتقاء سطح ايمني صنعت هواپيمايي كشور، توسعه و ورود مناسب به بازار حمل و نقل هوايي بار و مسافر در سطح منطقه و جهان و ارائه خدمات شايسته و رضايت بخش به مسافران هوايي سه محور اساسي اقدامات ما خواهند بود.
بی تردید همكاران من در سازمان هواپيمايي كشوري موظف هستند كه با صبر، دلسوزي، تعهد، ارتقاء دانش، پايبندي به منافع ملي صنعت هواپيمايي، به‌كارگيري آخرين توان خود و استفاده از الگوهاي خلاقانه و كارآمد حاكميتي، تسهيل كننده فعاليت صنعت هواپيمايي غير نظامي در كشور باشند.
به طور حتم شرايط دشوراي را كه پشت سر گذاشتيم به ياد خواهيم داشت و باور داريم كه آنچه صنعت ما را در اين سالها پابرجا نگاه داشت، تكيه بر توان و تعهد داخلي بوده است. اين توان داخلي ارزشمند ايجاد شده نبايد كنار گذاشته شود بلكه بايد تقويت شود تا از گشايش ايجاد شده به بهترين نحو استفاده کرد و يا اگر احیانا محدوديت بر صنعت هوانوردي تحميل گشت بهتر از گذشته خدمتگزار مردم باشیم. 
ما از امروز به گونه ديگري به خود و مسئوليتي كه در برابر كشور داريم نگاه خواهيم كرد و از آن جهت که صنعت حمل و نقل هوايي آماده جهش و توسعه شده است، بايد نقش خود را به خوبي ايفا كنيم.
علي عابدزاده
معاون وزير راه و شهرسازي و
رئيس سازمان هواپيمايي كشوري
23 دي ماه 1395

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.