نشست مشترك كميته هاي اقتصادي و خدمات فرودگاهي، انجمن شركت هاي هواپيمايي و سازمان هواپيمايي كشوري
در نشست مشترك كميته هاي اقتصادي و خدمات فرودگاهي كه با حضور معاون سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، معاون هوانوردي و امور بين الملل و مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري، دبير انجمن شركت هاي هواپيمايي و نمايندگان شركت هاي هواپيمايي تشكيل شد، پروازهاي نوروز 96، پيشنهادات اصلاحي دستورالعمل حقوق مسافر و نحوه همكاري با سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در اين نشست مرتضي دهقان معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري، نظارت بر سايت هاي فروش بليت توسط شركت هاي  هواپيمايي را خواستار شد و تاكيد كرد: گزارش برخي سايت غير قانوني كه به نام شركت هاي هواپيمايي بليت عرضه مي كنند را به سازمان ارائه تا نسبت به تخلفاتشان توسط پليس فتا اقدام شود.

وي افزود: در برخي موارد توسط سايت هاي مذكور بليت ارزان به مسافر فروخته شده و با افزايش تقاضا و قيمت ها نام مسافري كه بليت ارزان خريداري كرده ثبت نشده است.

دهقان تصريح كرد: بهترين ناظر خود شما هستيد و براي كاهش ميزان نارضايتي مسافران پاسخگويي بسيار مهم  است.

معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري افزود: به مشتري مداري توجه كنيد و از روساي ايستگاهها بخواهيد نسبت به پاسخگويي به مردم حساس باشند و در زمان تاخير يا ابطال پروازها، روابط عمومي شركت هاي هواپيمايي به صورت صحيح و شفاف جوابگوي رسانه ها باشند.

همچنين رحماني موحد معاون سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري نيز اظهارداشت: صنعت حمل و نقل هوايي از پيچيدگي هاي خاصي برخوردار است ولي مردم از اين پيچيدگي خبر ندارند چرا كه مردم به دنبال ساده سازي بوده و به نوع سرويس دهي نگاه مي كنند.

وي ادامه داد: در نوروز 96 از حمل و نقل هوايي يك خدمت متفاوت نسبت به نوروزهاي قبل انتظار مي رود.

علي اصغر باريكاني مديركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري همچنين از شركت هاي هواپيمايي خواست تا هرچه زودتر نسبت به اعلام نرخ هاي پروازي نوروز 96 اقدام كنند.

وي افزود: براساس اعلام قبلي از 20 دي ماه تا 10 بهمن ماه مقرر شد شركت هاي هواپيمايي نسبت به دريافت مجوز پروازهاي نوروزي اقدام كنند و سازمان هواپيمايي كشوري به فراخور شرايط شركت ها نيز مجوزهاي لازم را صادر كرده است.

باريكاني با تاكيد بر ايجاد هواپيماي جايگزين به منظور روان سازي و جلوگيري از هرگونه اختلال احتمالي ناشي از نقص فني، وضعيت بد جوي و يا عوامل ديگر پروازهاي نوروزي، اظهارداشت: به مسئولان ايستگاه ها تفويض اختيار كنيد تا به موقع  پاسخگوي مسافران باشند.

وي همچنين از شركت هاي هواپيمايي خواست تا هرچه زودتر براي دريافت مجوزهاي خود اقدام كنند.

مقصود اسعد ساماني دبير انجمن شركت هاي هواپيمايي به متعادل بودن نرخ ها در بازار اشاره كرد و از شركت هاي هواپيمايي خواست: سايت هاي فروش بليت را رصد كنند و مراقب شركت هاي ارائه دهنده پروازهاي چارتري باشند چرا كه در برخي موارد شاهد بالا بودن نرخ هاي عرضه شده در بازار هستيم.

وي افزود: يكي از مصوبات اين جلسه حساسيت هاي فروش بليت اينترنتي و اعلام به سازمان هواپيمايي كشوري است.

ساماني همچنين از تشكيل كار گروه مشترك في مابين سازمان هواپيمايي كشوري شركت هاي هواپيمايي و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري خبرداد و افزود: دستورالعمل اصلاح حقوق مسافر و حقوق متقابل سرويس دهندگان و سرويس گيرندگان بخش هوايي اصلاح خواهد شد تا شركت هاي هواپيمايي بتوانند با طيب خاطر حقوق مسافران را اعمال و ضوابطي را كه مسافران در قبال شركت ها دارند بهره مند شوند.

در ادامه اين نشست نمايندگان شركت هاي هواپيمايي به بيان نقطه نظرات خود در خصوص مباحث مطرح شده در مورد دستورالعمل حقوق مسافر و برنامه هاي پيش روي براي پروازهاي ايام نوروز پرداختند.

گفتني است؛ در اين نشست موضوع همكاري مشترك و نحوه عملياتي شدن اين همكاريها با سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مطرح و به بحث گذاشته شد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.