گواهينامه طراحي هواپيماي تك موتوره، توليد برخي قطعات هلي كوپتري و وسايل پرنده به هواپيماسازي ايران اعطا شد
صبح امروز در مراسمي شركت هواپيماسازي ايران هسا، گواهينامه مركز طراحي (D.O.A) و گواهينامه مركز توليد (P.O.A) را دريافت كرد.

در اين جلسه كه جانشين مديرعامل سازمان صنايع هوايي و مسئولان هواپيماسازي ايران هسا حضور داشتند محمد جواد تقوايي معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري ضمن تقدير از تلاش مجموعه هاي مديريتي و فني – تخصصي آن شركت، گفت: در شرايط سخت و محدوديت هايي كه براي صنعت هوايي ايجاد شد متخصصان ما توانستند با درايت، مقاومت و همت بلند، بسياري از نيازهاي موجود صنعت را با تمام توان پاسخ دهند.

وي با بيان اينكه تمام كشورهاي پيشرفته دنيا و صاحب نظران رشد و توسعه اقتصادي به وصنعت هوايي به عنوان يكي از فاكتورهاي ويژه مي نگرند گفت: اگرچه بعضي از نگاهها و برداشت ها از صنعت هوايي اين است كه درصد كمي از اين صنعت بهره مند مي شوند و همين مورد ميزان توجهات به آنرا تحليل و تفسير مي كنند اما در عمل صنعت هوانوردي از جنبه هاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي، فرهنگي و توزيع ثروت و تخصص نقش استراتژيك دارد و اينكه از اين طريق مي توان توانايي هاي بالقوه اي را در اقصي نقاط كشور به بالفعل درآورد تا تاثير قابل توجهي در تمامي ابعاد توسعه اي اعم از توسعه اقتصادي و بازرگاني داشته باشد.

تقوايي با اشاره به اينكه اهتمام به اين بخش در صنعت يقينا متضمن تلاش هاي مضاعفي است كه در اين مجموعه مي توان مصداقي از همين مفهوم باشد اظهاراميدواري كرد: مسيرهاي توسعه همواره تداوم يابد.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري افزود: در همين رابطه رويكرد اقتصاد محور و بازار نگر هسا در اخذ تاييديه ها و استانداردهاي مختلف نقطه عطفي در رشد و توسعه صنعت هوانوردي اين مجموعه خواهد بود.

 

 


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.