در واكنش به اظهارات وزير خزانه داري آمريكا؛
سخنان وزير خزانه داري آمريكا نگراني كمپاني هاي ايرباس و بوئينگ را فراهم كرده است
سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري در واكنش به اظهارات وزير خزانه داري آمريكا گفت: اظهارات وزير خزانه داري آمريكا پيش از آنكه تهديدي براي ايران باشد نگراني كمپاني هاي ايرباس و بوئينگ را فراهم كرده و معادلات بين المللي آمريكا و اروپا را تحت الشعاع قرار داده است.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: همه اذعان دارند كه مجوز فروش بوئينگ و ايرباس پس از توافق نامه هسته اي توسط دفتر كنترل سرمايه هاي خارجي ايالات متحده آمريكا كه زير مجموعه خزانه داري اين كشور است؛ صادر شده و قراردادهاي في ما بين طي مذاكرات مفصل صورت گرفته است.

وي افزود: هرگونه ايجاد ابهام و شبهه پراكني نوعي توليد بي اعتباري و زير سوال بردن شان مذاكره كنندگان را در پي خواهد داشت به علاوه هر نوع محدوديت در فروش هواپيما به ايران به منزله نقض برجام از طرف آمريكا خواهد بود كه مطمئنا دولت هاي اروپايي نه با آن موافقتند و نه به خاطر منافع شركت هايشان چنين اجازه اي را به آمريكا خواهند داد.

جعفرزاده خاطرنشان كرد: از آنجايي كه جذابيت بازار ايران بر فروشندگان و سازندگان هواپيما پوشيده نيست و لاجرم مقامات وزارت راه و شهرسازي و شركت هاي هواپيمايي براي ورود به رقابت ها تصميمات جدي اتخاذ كرده اند بي ترديد جهت نوسازي و پاسخ به مطالبات خود در بخش هوايي به اين يكي دو قرارداد (ايرباس و بوئينگ) اكتفاء نكرده و با ساير شركت هاي سازنده هواپيما نيز مذاكره خواهند كرد چرا كه آمار نيازهاي كشور به ناوگان بيش از اين تعداد است.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.