در واكنش به اخبار منتشر شده در خصوص افزايش قيمت بليت هواپيما عنوان شده است
سازمان هواپيمايي كشوري نرخ تكليفي ندارد اما نظارت دارد
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري در واكنش به انتشار اخباري مبني بر افزايش 20درصدي نرخ بليت هواپيما بدون نظارت سازمان هواپيمايي كشوري گفت: پس از تصميمات شوراي عالي هواپيمايي و اجرايي شدن موضوع بند ب ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه مبني بر آزاد سازي نرخ بليت هواپيما و شبكه پروازي در پرواز هاي داخلي و ابلاغ آن به شركت هاي هواپيمايي ، سازمان هواپيمايي كشوري نرخ تكليفي ندارد اما نظارت دارد لذا طرح افزايش قيمت بليت هواپيما به گونه اي كه مطرح شده است موضوعيت ندارد.

رضاجعفرزاده گفت: نرخ بليت هواپيما بر اساس عرضه و تقاضا تعيين مي شود و آزاد سازي نرخ بليت هواپيما الزاماً به معناي افزايش قيمت ها نيست، همانطور كه در بسياري از مواقع شاهد ارائه نرخ بليت هواپيما پايين تر از نرخ هاي متعارف هستيم.

وي همچنين گفت: نرخ بليت هواپيما بر مبناي كلاس نرخي است كه شركت هاي هواپيمايي اعلام و از طرق سايت آن شركت ها منتشر مي شود.

جعفرزاده با بيان اينكه سازمان هواپيمايي كشوري در درجه اول ايرلاين ها را مسئول چگونگي توزيع بليت هاي خود مي داند افزود: متقاضيان بليت هواپيما مي توانند براي اعتبار سنجي از طريق سايت سازمان هواپيمايي كشوري www.cao.ir و انجمن شركت هاي هواپيمايي به نشاني www.aira.ir از اعتبار بليت خود اطمينان حاصل كنند.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري در ادامه گفت: نظر به اين كه در آستانه تعطيلات تابستان تقاضا براي استفاده از بخش هوايي بالاست به متقاضيان توصيه مي شود براي تهيه بليت هواپيما به مراكز و دفاتر معتبر و داراي مجوز مراجعه كنند.

وي در پايان اظهار داشت هرگونه شكايت ارسالي از طريق سايت سازمان در كمترين زمان ممكن توسط دفتر نظارت سازمان رسيدگي خواهد شد.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.