آغاز عمليات حج 96 از نهم مردادماه
عمليات اعزام 86 هزار زائر حج تمتع امسال از 9 مردادماه آغاز مي شود.

علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشوري در نشست هماهنگي عمليات حج تمتع كه با حضور سرپرست معاونت سازمان حج و زيارت، سرپرست شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، معاون عمليات شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي، معاون فرودگاهي فرودگاه بين المللي حضرت امام خميني (ره)، نمايندگان امنيتي و انتظامي و ... برگزار شد، از تمامي بخش هاي مرتبط در امر جابه جايي زائران حج تمتع اظهاراميدواري كرد با همكاري و همراهي تمامي بخش ها و انجام وظيفه به موقع براي سربلندي ايران اسلامي و مردم عزيز كشورمان شاهد انجام عمليات موفقيت آميز باشيم.

وي ضمن تاكيد بر اولويت قرار دادن پروازهاي حج در فرودگاههاي كشور افزود: پروازهاي حج تمتع از بار معنوي بالايي برخوردار است و تمامي انتظارات معطوف به عملكرد شماست به همين منظور تمامي مديران و مسئولان دخيل در امر پروازها سرعت و دقت در اين خصوص را لحظه اي از ياد نبرند.

در ادامه مرتضي دهقان معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري به ارائه گزارشي در خصوص زمان اعزام زائران به حج تمتع پرداخت و اظهارداشت: پروازهای حج تمتع از 20 فرودگاه کشور شامل اردبيل، اروميه، اصفهان، اهواز، بوشهر، بندرعباس، بيرجند، تبريز، تهران(فرودگاه بين المللي حضرت امام خميني)، رشت، زاهدان، زنجان، ساري، شيراز، كرمان، كرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و يزد انجام می گیرد.

وي با بيان اينكه پيش پرواز عمليات حج تمتع در تاريخ 3/5/96 انجام مي شود افزود: عمليات رفت 86 هزار زائر حج تمتع امسال از  9/5/96 آغاز و در 4/6/96 پايان مي يابد و همچنين عمليات برگشت حجاج از 15/6/96 از جده به مقصد تهران آغاز و آخرين پرواز از مدينه منوره در تاريخ 4/7/96 پايان مي يابد.

دهقان همچنين خواستار اطلاع رساني به موقع از انجام پروازها و يا تاخيرات احتمالي به صورت آنلاين به تمامي واحدهاي ذيربط و همچنين زائران شد.

به گفته وي 50درصد پروازهاي حج امسال توسط ايران اير و مابقي توسط شركت هاي هواپيمايي طرف سعودي انجام مي شود.

فرهمند سرپرست معاونت سازمان حج و زيارت نيز از دست اندركاران عمليات پروازي حج تمتع امسال خواستار شد تمامي پروازها بدون تاخير و به موقع انجام شود چرا كه عمليات حج امسال به صورت فشرده صورت خواهد گرفت.

وي افزود: تيمي از اعضاي كنسولگري ايران در كشور عربستان مستقرو تمامي ويزاهاي زائران به صورت الكترونيكي صادر شده است همچنين از پيش بيني شده است به افراد ممنوع الخروج قبل از اعزام به فرودگاه اطلاع رساني شود تا در صورت امكان نسبت به رفع مشكلات مورد نظر اقدام لازم صورت گيرد.

فرزانه شرفبافي مديرعامل ايران اير نيز از انجام برنامه ريزي هاي لازم براي انجام عمليات پروازي حج تمتع خبر داد و گفت: هم اكنون نماينده شركت هواپيايي جمهوري اسلامي ايران به منظور انجام هماهنگي لازم در كشور عربستان مستقر شده است.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
بیشتر...
موردی ثبت نشده است.