در جريان بازرسي از شركت هاي هواپيمايي صورت گرفت؛
تعليق فعاليت چهار خلبان به علت ضعف در انجام دقيق مقررات
معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري گفت: سازمان هواپيمايي كشوري جهت حفظ ايمني پروازها و ارتقا كفيت خدمات ارائه شده از طرف شركت هاي هواپيمايي همواره بازرسي هاي دقيق برنامه اي و غير برنامه اي را به صورت معمول انجام مي دهد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، محمد جواد تقوايي افزود: اين بازرسي ها در سه كلاس صلاحيت هاي فردي، قابليت ناوگان و تجهيزات و تاييديه هاي سازماني و فرآيندي اجرا مي شود كه در صورت بروز هر گونه شواهدي مبني بر عدم انطباق با مقررات و رويه هاي مصوب، اقدام اصلاحي لازم و يا محدوديت متناسب از طرف سازمان هواپيمايي كشوري مطرح مي شود.

وي تصريح كرد: بدين ترتيب، سازمان هواپيمايي كشوري تلاش داشته تا در شرايط مختلف از جمله افزايش تقاضاي پرواز و يا محدوديت در امكانات و تجهيزات، ايمني پرواز مورد مصالحه قرار نگيرد.

تقوايي افزود: در همين رابطه، با تشديد بازرسي و ارزيابي ها از شركت هاي هواپيمايي، با مشاهده مواردي از عدم رعايت دقيق برخي استانداردها توسط چند تن از خلبانان و مديران دو شركت هواپيمايي در نتيجه افزايش فشارهاي بازرگاني و يا به دلايل محيطي ديگر، سازمان هواپيمايي كشوري در ابتدا فعاليت پروازي اين خلبانان را متوقف و پس از انجام بررسي هاي بيشتر ضمن تذكر به اين شركت هاي هواپيمايي و طرح اقدام اصلاحي يا محدوديت متناسب، اختيارات معلم خلباني و ممتحني چهار نفر از خلبانان و مديران مربوطه را نيز به صورت دايمي و سه تا شش ماه تعليق كرد.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري خاطرنشان كرد: معاونت استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري ضمن تاكيد بر اولويت حفظ ايمني در همه شرايط، اعلام مي دارد كه با هدف حفظ و ارتقاء ايمني پروازها، نظارت هاي سازمان بر عملكرد كليه فعالان صنعت هوانوردي كشور تشديد خواهد شد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.