95 درصد آموزش خلبانی در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بیش از 95 درصد آموزش خلبانی و 90درصد از خدمات فرودگاهی کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود.

علی عابدزاد در اولین نمایشگاه حمل و نقل هوایی  و تجهیزات فرودگاهی گفت: ظرف دو سال اخیر توسعه حمل و نقل هوایی از سایر شقوق حمل و نقل پیشی گرفته، به گونه ای که از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. 
وی با بیان اینکه این رشد حاصل آزادسازی نرخ در این بخش بوده افزود: در حال حاضر زیربنای مناسبی برای ورود سرمایه گذاران واقعی به صنعت ایجاد کرده است.
عابدزاده به نقش بخش خصوصی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی به دنبال مدلهای کارآمد است و سازمان هواپیمایی کشوری نیز  فضا برای ورود شرکت های جدید در بخش تعمیر و نگهداری، فرودگاهی و ... را فراهم کرده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اظهارداشت: مدلهای آموزشی روش های بهره برداری تغییر کرده و ریسک سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل هوایی کاهش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر 95درصد از آموزش خلبانی، 90درصد از خدمات فرودگاهی و بیش از 70 درصد از جابه جایی مسافر توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
عابدزاده تصریح کرد: بیش از 80 فرودگاه در کشور فعال است و باید ظرفیت پروازی کشور به دو تا سه برابر افزایش یابد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از شرکت هواپیمایی خواست تا خودشان با قیمت گذاری سیستم توزیع شبکه را برعهده گیرند.
وی در مورد تاخیرات پروازی گفت: بسیاری از تاخیرات به دلیل حفظ ایمنی است و ایمنی همواره در سرلوحه فعالیت های سازمان قرار دارد.
وی اظهارداشت: بسیاری از کشورها اروپایی از جمله آلمان، فرانسه و ... میزان تاخیرات پروازیشان 20درصد و این میزان در ایران 34درصد است که البته باید به سن ناوگان هوایی کشور توجه شود.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.