استقرار كامل فرآيند برگزاري امتحانات پايه فني براساس مقرراتpart- 66
مدير كل دفتر گواهينامه ها امتحانات وامور پزشكي سازمان هواپيمايي كشوري از استقرار كامل فرآيند برگزاري امتحانات پايه فني براساس مقرراتpart- 66 از 10 مهرماه سال 1396 خبر داد .

بنا به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري ، محمود رضا روحاني اظهارداشت از تاريخ 1396/07/10 كليه امتحانات پايه فني بر اساس مقررات part- 66 و به صورت ماژولار برگزار خواهد شد.

مدير كل دفتر گواهينامه ها امتحانات وامور پزشكي سازمان هواپيمايي كشوري اظهارداشت: هر نفر متقاضي امتحان فني B1-1 مي تواند در سه روز تمامي ماژولهاي مورد سوال را امتحان دهد.

وي ضمن اعلام اين خبر افزود: اگر فرد متقاضي آمادگي كامل داشته باشد مي تواند ظرف سه روز تمامي ماژولها را امتحان دهد اما در صورت عدم آمادگي و عدم تمايل به آزمون فشرده مي تواند در بازه زماني طولاني تر طبق برنامه ريزي خود شركت نمايد.

روحاني در حوزه آموزش خلباني افزود: دانش آموزان خلباني نگران نباشند اگرچه مقررات كنوني لازم الاجراست اما سازمان هواپيمايي كشوري در حال تعامل با مدارس خلباني براي رفع مشكلات بازه انتقال به مقررات Aircrew مي باشد و تنفس كافي براي تطابق با مقررات جديد به مدارس داده خواهد شد. وي ادامه داد: سامانه هوشمند صدور گواهينامه هاي فني با طراحي جديد راه اندازي شده است و گواهينامه ها با فرصت جديد ذكر شده در part- 66 به متقاضيان اعطا شده است روحانی همچنين از تهيه ويرايش اول سند راهنما براي ارزيابان پروازي Flight Examiner's Manual خبرداد و افزود: با توجه به الزاماتی که در حوزه مقررات Aircrew برای ارزیابی و سنجش مهارت خلبانان وجود دارد و به منظور ایجاد وحدت رویه ببین تمامی Flight Examiner ها این سند راهنما با مشارکت تعدادی از متخصصین صنعت هوانوردی تهیه شده است. روحاني خاطرنشان كرد: این نسخه اولیه به صورت عام در اختیار کلیه متخصصان صنعت هوانوردی قرار میگیرد و در صورتی که متخصصان نقطه نظراتی در خصوص آن دارند میتوانند موارد را به آدرس الکترونیک دفتر گواهینامه ها به نشانی license@cao.ir ارسال كنند.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.