همكاريهاي آموزشي مركز آموزش عالي هوانوردي ايران و بلژيك
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري مراسم اعطاي گواهينامه همكاري آموزشي مركز آموزش عالي هوانوردي و فرودگاهي كشور و مركز آموزش هوايي بلژيك برگزار شد.

اين مراسم كه با حضور سفير بلژيك در ايران، آرش خدايي قائم مقام رئيس سازمان هواپيمايي كشوري و جمعي از اساتيد دانشكده صنعت هوايي و نمايندگان شركت هاي هواپيمايي برگزار شد گواهينامه بين المللي همكاريهاي آموزشي (EASA ) PART 147 توسط سفير بلژيك در ايران به نمايندگي از سازمان هواپيمايي كشوري بلژيك به رئيس دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري دكتر حسين قنبري اعطاء شد.

در اين مراسم رئيس دانشكده با بيان اينكه دانشجويان براي آموزش هاي مربوطه نياز به گذراندن دوره هاي خارجي ندارند گفت : اين گواهينامه داراي اعتبار بين المللي است و براي اولين بار كه در خاورميانه صادر شده است رئيس دانشكده صنعت هوايي گفت: اين دانشگده قديمي ترين مركز آموزش و تامين كننده نيروهاي آموزش متخصص مورد نياز صنعت هوايي كشور است كه در سال 1328 كار خود را آغاز كرده و برنامه ي آموزشي آكادميك خود را با تاييد وزارت علوم و تحقيقات و فن آوري اجرا مي كند و در حال حاضر دانشكده صنعت هواپيمايي در چهار رشته اصلي تخصصي شامل مهندسي تعمير و نگهداري ، مهندسي الكترونيك ، مهندسي مخابرات هواپيما، مهندسي هوانوردي و مراقبت پرواز دانشجو مي پذيرد قنبري خاطر نشان كرد : در يك سال و نيم گذشته همكاري با شبكه آموزشي هوانوردي بلژيك و سازمان هواپيمايي كشوري طي مراحل متعدد با انجام بازديدها و بازرسي هاي سخت و فشرده سرانجام امكانات آموزش ، فرايندها و محتواي آموزش اين مركز مطابق با الزامات و استانداردهاي آژانس امنيت هوانوردي تشخيص داده شده و بر اساس آن براي دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري مجوز PART 147 مبتني بر EASA صادر شد.

در ادامه اين جلسه آرش خدايي قائم مقام سازمان هواپيمايي كشوري طي سخناني گفت : به نظرمن دو عنصر نيروي انساني با صلاحيت بالا و بازار گسترده سفرهاي داخلي صنعت هوايي ايران را از رقباي منطقه اي متمايز ساخته و پايداري فعاليت و سرمايه گذاري در ايران را تضمين كرده است و در دوران طولاني مدت محدوديت در دسترسي به محصولات و خدمات هوايي توان فني و مهندسي ايراني باعث شده تا رشد مداوم صنعت ادامه يابد و بي ترديد گوهر درخشان اين افتخار دانشكده صنعت هوايي بوده است.

خدايي اظهار داشت اين مركز تمامي مجوزهاي لازم براي برگزاري آموزش هاي تخصصي و بطور مشخص مقررات 147 را از سازمان دارد و فارغ التحصيلان آن داراي صلاحيت هاي بالا و تصدي مشاغل تخصصي در صنعت بوده و به سادگي در صنعت جذب شده و ارتقاء يافته اند و اكنون نسل بزرگي از متخصصان و مديران صنعت از دانش آموختگان اين مركز هستند. داشته هاي اين مركز در تربيت مهندسان از نظر نرم افزاري وسخت افزاري نمونه است و در برخي موارد توسط دانشگاههاي صنعتي بزرگ كشور نيز قابل رقابت نيست. وي گفت :تصميم مديران مركز براي اخذ تائيديه از مراجع مورد تاييد آژانس ايمني اتحاديه اروپا تصميمي شايسته و به موقع جهت حفظ و ارتقاء اين موقعيت به جايگاه منطقه اي بشمار مي رود.


با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.