چهارمین اجلاس رؤسای سازمان های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو با حضور ۱۷ کشور
به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري ،چهارمين اجلاس روسای سازمان های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو با حضور ۱۷ کشور و هشت سازمان بین المللی در حوزه هواپیمایی غیرنظامی ، با سخنرانی دبیرکل ایکائو خانم دکتر فانگ لو در شهر مسقط پایتخت کشور عمان برگزار شد.

در این اجلاس سه روزه که با حضور روسای سازمان های هواپیمایی کشوری و مدیران عالی کشورها در حوزه هواپیمایی در حال برگزاريست ، مقرر است عملکرد کشورها بر مبنای برنامه های منطقه ای ایکائو مورد بررسی قرار گرفته ، راهکارهای ارتقای سطح همکاری و تعامل و همچنین توسعه اقتصادی و فنی کشورها در عرصه هواپیمایی کشوری مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد .

در این اجلاس بنا است به موضوعات و چالش های آتی منطقه خاورمیانه در حوزه های ایمنی ، امنیت هوانوردی ، توسعه اقتصادی ، زیرساخت های ناوبری هوایی و فرودگاهی ، جذب و تربیت نیروی انسانی کارآمد ، موضوعات هواپیمایی و محیط زیست و مباحث جدیدی همچون استفاده از پهبادها رسیدگی و مورد برنامه ریزی قرارگیرد.

در حاشيه اين اجلاس رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با دبير كل سازمان بين المللي هواپيمايي ايكائو ديدار وگفتكو كرد.

در اين جلسه كه با حضور رئیس دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه دکتر محمد خلیفه رحما ، معاون استاندارد پرواز ، معاون هوانوردي وامور بين الملل و مديركل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري نيز حضور داشتند موضوعاتی نظیر آخرین اقدامات ایران در حوزه استاندارد سازی و توسعه زیرساخت های ناوبری هوایی و فرودگاهی ، توسعه ناوگان ، ارتقای ایمنی و امنیت هوانوردی ، استقلال مالی سازمان هواپیمایی کشوری ایران از بودجه های عمومی دولت بعنوان یکی از توصیه های ایکائو مورد بحث و گفتگو قرار گرفت .

گفتني است دبیرکل ایکائو از نقش ایران در مدیریت ایمن ترافیک هوایی منطقه بخصوص طی سه بحران اخیر مربوط به اکراین ، عراق و قطر و ارائه خدمات آموزشی به تعدادی از کشورهای منطقه در زمینه امنیت هوانوردی و مدیریت ترافیک هوایی تشکر نموده  و آمادگی ایکائو برای همکاری های فنی و آموزشی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام كرد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.