بيستمين گرد همايي مسئولين استاندارد پرواز و معاونين فني- عملياتي شركت هاي هواپيمايي
بيستمين گرد همايي مسئولين استاندارد پرواز و معاونين فني-عملياتي شركت هاي هواپيمايي روز گذشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري،در اين نشست مجيد حسنلو در خصوص بخشنامه 110/FS /104 و ضرورت انجام Route Performance Analysis  گفت: با توجه  به بررسي ها ، مميزي ها و نتايج بررسي برخي سوانح ، شواهدي از عدم رعايت الزامات و توان عملياتي هواپيماها در بعضي از مسير ها و فرودگاهها يافت شده است كه لازم است زير ساخت ها و امكانات و نيروي انساني لازم شركت هاي بهره بردار مهيا شود.

وي افزود : دراين ارتباط مقررات MLR.101 AIROPS در بخشي از كتاب عمليات  (OM) اطلاعات لازم مربوط به ارتباط ، ناوبري و فرودگاهها ، ايستگاه هاي عملياتي و همچنين حداقل سطوح و ارتفاعات پروازي براي هر مسير و حداقل الزامات عملياتي بيان شد كه بر اين اساس شركت ها بايد اقدامات لازم را در اين خصوص انجام داده و گزارشات مربوط را به سازمان ارسال كنند.

در اين جلسه مجيد اخلاقي در ارتباط با بروز رساني مقررات  AIROPS CAOIRI در بخش الزامات سازماني در عمليات پرواز اظهار داشت: اجراي اين  مقررات آغاز شده و نحوه مميزي ها و بازرسي براساس آن اعمال خواهد شد همچنين در Article 3 و مقررات ارجاع به  AMC و GM  آژانس  EASA بيان شده است.

وي همچنين در ارتباط با الزامات و شرايط معاونين عملياتي با توجه به بند 135 از مقررات Airops و معرفي نفرات صلاحيتدار جهت بخشهاي عمليات پرواز ،آموزش كرو پروازي ،عمليات زميني و استمرار قابليت پروازي توضيحاتي را ارائه كردند.

در پايان محمود رضا روحاني در ارتباط با صدور  گواهينامه هاي جديد خلباني بر اساس  Part FCL  با توجه به بستر الكترونيكي ايجاد شده و نحوه ارسال در خواست ،صدور تمديد گواهينامه و رده هاي مربوط با توجه به قوانين مربوط توضيحاتي را بيان كردند.  
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.