عابدزاده در نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران:
70 درصد جابه جايي ها در حمل و نقل هوايي بر دوش بخش خصوصي است
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: صنايع هوايي و فضايي كشور در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور، صنعت حمل و نقل هوايي را رها نكرد.

علی عابدزاده، در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران بر نقش بي بديل صنايع هوايي و فضايي در اقتصاد كشور اشاره كرد و گفت: شما در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور صنعت را رها نكرديد و اجازه نداديد فشارهاي بين المللي صنعت حمل و نقل هوايي را متوقف كند.

وي افزود: توسعه زيرساختها، ايجاد امنيت، ايمني و اشتغال در صنعت حمل و نقل هوايي را شما ايجاد كرديد.

عابدزاده با تاكيد بر اينكه همدلي و همراهي شما براي ادامه اين راه حياتي است گفت: آينده خوبي پيش روي صنعت قرار دارد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ابتكار حضور بخش خصوصي و شركت هاي داخلي و خارجي نشانگر پويا بودن اين نمايشگاه دانست و گفت: ايجاد شركت هاي دانش بنيان، تاسيس مراكز آموزشي، فني، خدماتي، تعميراتي و ... در ابعاد مختلف بي نظير است.

وي افزود: امروز صنعت هوايي در بخش خصوصي بسيار موفق عمل كرده اين در حالي است كه در گذشته تمامي فعاليت هاي اين بخش انحصاري بوده اما اكنون بيش از 70 درصد جابه جايي در صنعت توسط بخش خصوصي صورت مي گيرد.

عابدزاده اظهارداشت: به عنوان نماينده دولت دست و بازوي بخش خصوصي را مي فشاريم چرا كه وضعيت اقتصادي كشور ما به دليل برخورداري از ساختار دولتي در طول 30 تا 40 سال اخير، متحمل سرمايه گذاري در بخش هاي عمراني بود اما امروز بودجه هاي عمراني به سمت بودجه هاي جاري هدايت مي شود و امكان توسعه سرمايه گذاري در بخش عمراني وجود كمتر وجود دارد.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري همچنين تاكيد كرد: ورود بخش خصوصي در سرمايه گذاري بخش هاي عمراني چاره گشاست.

وي افزود: ايجاد يك بازار پايدار مطمئن كليدي ترين موضوع در توسعه حمل و نقل هوايي كشور است و چنانچه ساختار اقتصادي پايدار نداشته باشيم امكان توسعه در اين بخش وجود نخواهد داشت برهمين اساس سازمان هواپيمايي كشوري و شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي بايد تلاش كند اين ساختار پايدار ايجاد شود.

وي ادامه داد: ساختار اقتصادي صنعت حمل و نقل هوايي در گذشته ساختار بيمارگونه اي داشت و اجازه شكوفايي استعدادها را نمي داد اما خوشبختانه با آزادسازي نرخ بليت و شبكه پروازي زمينه هاي سرمايه گذاري واقعي در صنعت فراهم شده است.

وي افزود: در كنار فشار تحريم ها كه در سرعت حركت به سمت توسعه تاثير گذار بود ما گرفتار بيماري واپس گرا و تخريب گر بوديم و سرمايه گذاران تمايلي براي ورود به اين بخش نداشتند و صنعت هوايي جز صنايع زيان ده به شمار مي رفت به گونه اي كه سرمايه گذاري در اين بخش را بي خاصيت جلوه مي داد.

وي افزود: اما با آزادسازي نرخ بليت هواپيما در طول 2 سال گذشته،  اكنون صنعت مسير رقابتي شدن را طي مي كند به گونه اي كه مدل اداره سازمان، خطوط هوايي، فرودگاهها و ... بالاجبار در حال تغيير است و اكنون در بستر استاندارد حركت مي كنيم و اين نويد را مي دهيم كه سرمايه گذاري در اين بخش توجيه پذير است و ريسك سرمايه گذاري كاهش يافته به گونه اي كه در سال گذشته شاهد رشد 19 درصدي جابه جايي مسافر در بخش هوايي بوديم.

گفتني است؛ هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران به همت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی در مرکز نمایش های هوایی به مدت سه روز برپاست.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.