استان فارس داراي زيرساخت حمل و نقلي مناسب است
معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري گفت: استان فارس داراي زيرساخت حمل و نقلي مناسب است.
مرتضي دهقان در مراسم افتتاح پنجمين نمايشگاه گردشگري پارس در شيراز  اظهارداشت: صنعت حمل و نقل هوايي يكي از اركان اساسي توسعه متوازن و پايدار كشوهاست و با مولفه هاي مهمي چون امنيت و اقتصاد ارتباط راهبردي دارد.

وي افزود: عملكرد و آثار سودمند صنعت حمل و نقل هوايي نسبت به ساير روش هاي حمل و نقل قطعا فراتر از ارائه خدمات جابه جايي و نقل و انتقال است چرا كه اين بخش در ساماندهي و تسهيل فرايندهاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي  و فناوري به شدت موثر است.

دهقان تصريح كرد: چنانچه مروري به فرآيند توسعه اقتصادي و اجتماعي كشورهاي توسعه يافته داشته باشيم همبستگي مستقيم بين توسعه حمل و نقل و افزايش نرخ رشد اقتصادي به وضوح قابل اثبات است.

معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري افزود: به عبارتي ارزش افزوده بخش حمل و نقل در توليد ناخالص داخلي با يكديگر رابطه مستقيم دارند و اين همان دليلي است كه توسعه اقتصادي را به توسعه بخش حمل و نقل وابسته كرده و از آن به عنوان فعاليت هاي زيربنايي رشد و تحول اقتصادي ياد مي كنند.

وي ادامه داد: اهميت نظام حمل و نقل كارآمد طوري است كه از آن به عنوان زمينه ساز توسعه پايدار و عدالت محور تعبير كرده اند.

دهقان تصريح كرد: براساس آمار منتشره شده در سال 2016 در حوزه گردشگري بين المللي حدود 55 درصد جابه جايي ها توسط بخش هوايي، 39 درصد جاده اي، چهار درصد دريايي و دو درصد ريلي بوده است.

معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري گفت: در 6 ماهه اول سال جاري 32 ميليون  مسافر هوايي در بخش داخلي و بين المللي جابه جا شدند كه از اين تعداد 25 ميليون مسافر داخلي با رشد 6 درصد و حدود 7 ميليون مسافر بين المللي با رشد 12 درصد بوده است.

وي با بيان اينكه استان فارس از زير ساخت هاي خوب حمل و نقل برخوردار است افزود: اين استان هم در زيرساخت هاي فرودگاهي امكانات خوبي دارد مي تواند شبكه پروازي خوبي را ايجاد كند و هم در حوزه خطوط پروازي. به گونه اي كه در حال حاضر پرواز به مقاصد بين المللي از فرودگاه شيراز توسط شركت هاي هواپيمايي خارجي و داخلي انجام مي شود واين امكان وجود دارد كه پروازهاي مستقيم به ساير كشورها نيز از اين فرودگاه انجام شود و سازمان هواپيمايي كشوري در راستاي توسعه گردشگري آمادگي همكاري لازم با مسئولان استاني  دارد.

گفتني است؛ در حاشيه نمايشگاه گردشگري پارس در استان فارس به جهت تسهيل در فرايند امور مربوط به دفاتر خدمات مسافرت هوايي و نظارت بيشتر براين دفاتر تفاهم نامه اي بين انجمن صنفي اين استان با سازمان هواپيمايي كشوري به امضا رسيد.
هنوز نظری ثبت نشده است

با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید؛ نظرات و دیدگاه های ثبت شده پس از تایید مدیر پورتال برای عموم نمایش داده می‌شوند.
مورد مرتبطی یافت نشد.
موردی ثبت نشده است.